Kırık-dökük

18 Ocak 2015, Pazar 05:00
AA

Karlı günlerde çocuklar bağırıyordu:

- En büyük Vali, bizim Vali.

Neden?

E çünkü “yarın okul yok, belki öbür gün de yok.” Kar tatili var.

Vali müjde verdi...

Geçen hafta çocukların bayram sevinciydi bu.

[[HAFTAYA]]

*

Peki ne var bayram edecek? Çocuklar okuldan niye hoşlanmıyor? Hatta bazıları okuldan niye nefret ediyor? Niyesi var mı? Koskoca adamlar bile belgesel seyretmeye tahammül ediyor mu? Düşünün ki mahkemeler bile bazen kitap okuma cezası vermektedirler. Fıkra gibi...

*

Askerlik’ten de hoşlanmayanlar var ki, Bedelli çıkınca, binlerce genç bayram etti... Paraya tahvil edilen vatan borcunu ödemek için, hepsi kuyruğa girdi. Kahraman bir Ordu’nun çocukları askerlikten niye hoşlanmaz? Biz yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfâdı değil miyiz? Okulu sevme. Okumayı sevme Askerliği sevme. Sonra da Türküm, doğruyum, çalışkanım... vs.

 

*

Bu arada bir küçük not: Öğretmen açığı var ya... Beden Eğitimi derslerine Fizik veya Kimya öğretmeni gelecekmiş. Bari tersi olsun. Fizik-Kimya derslerine Beden Eğitimi hocası gelsin... Yaşasın!.. En büyük Bakan, bizim Bakan.

Spor

Nesiller öyle uzun boylu oldu ki, artık basketbol çemberinin 20 santim yukarı çekilmesi lâzım. ......... Kabul etmek lazım ki, basketbol maçından sonra futbol pek yavan kalıyor. ......... Basketbolcuların tahsil, terbiye ve zekasının yarısı, keşke futbolcularda olsa

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.