Kıyamet mi?

09 Aralık 2012, Pazar 05:00
AA

Ne kadar alamet varsa, hepsi mevcut. Tıpkı darbe için şartların oluşması gibi, kıyamet için bütün şartlar oluşmuştur. Daha ne olsun? Bir Paşa, eski komutanı olan başka bir Paşa’yı ihbar edip o da yargılansın demeye getiriyor. Türk Ordusu’nda böyle şeyler olur muydu? İşte size bir alamet. 

*
[[HAFTAYA]]

Bunun gibi bir dizi alamet sayabilirim. Siyasette, ticarette, yargıda, medyada, üniversitede, sporda, sanatta, ahlakta, her dalda... binmişiz bir alamete, gidiyoruz kıyamete. Ne insanlık kalmış, ne insaf, ne vicdan. Büyüklerimizin vaktiyle bize anlattığı ama bizim kös dinlediğimiz ne kadar bulgu varsa, hepsi birden geldi... 

*

Buna rağmen 21 Aralık’ta kıyamet kopar mı sahi?
- Kopmaz. İddia ediyorum, kopmaz. Beşeriyet’le birlikte evren de dejenere olmuştur. Temmuz’da kar yağdığına göre, belki İstanbul Depremi bile artık yok hükmündedir. Geri dönmüş ve gitmiştir. 

*

İddiamda ciddiyim. 21 Aralık’ta kıyamet kopmaz. Koparsa, gelin yakama yapışın. - Hani kopmazdı deyin. Hah hah hay. Gülerim size. Hiçbirimiz hayatta olamayacağımıza göre, gelip yakama yapışamazsınız... Bu bakımdan “kopmaz” diyorum. Kopmayacak. Var mısınız bahse?

Sıradaki haber yükleniyor...