Kökü sağlam

05 Mart 2016, Cumartesi 19:00
AA

Sur Yürüyüşü’ne çağrılan halkla dünkü cuma namazına çağrılan halk, aynı halk. Nusaybin’deki patlamanın hedef aldığı halk da aynı halk. Cizre’de, Silopi’de, şurada burada, evsiz barksız kalan insalar da aynı halk. Mahalleyi terkedenler de. Mahalleye dönenler de. Hepsi aynı halk.

*

Yarın bir seçim olsa, sandığa da aynı halk gidecek. Anayasa Referandumu’nda da aynı halk oy kullanacak. Tanrı misafirleriyle ekmeğini paylaşan... Göçmen çocuklara bile okulda kucak açan... Hiç tanımadığı yaralıları bile hastanede tedavi eden halk, aynı halk.

*

Çektiği bütün acıya ve döktüğü bütün gözyaşına rağmen, o halk, kendi arasında ayrışmıyor, tartışmıyor, çatışmıyor. Bilakis, sarmaş dolaş. Terörü, çıldırtacak kadar metin... Devleti, şaşırtacak kadar cesur... Siyasetçileri, utandıracak kadar basiretlidir. - Kaderci ve rızacıdır. Ümidini yitirmez, kimseye küsmez, zerre kadar kin tutmaz. İşte... Dört taraftan kuşatılmış Türkiye’nin, neden bir türlü çökmediğinin sırrı burada.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.