Makul çizgi

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Mecliste dördüncü parti olmasına rağmen, MHP, bir ana muhalefet partisi kadar öne çıktı ve hatta daha da öte, gündemin tek belirleyicisi oldu.


Kamuoyunda bıraktığı müspet veya menfi izler nedir? Bence oyların dağılımı ne ise odur. Yani, AK Partili seçmenler MHP’den gayet memnun... CHP’li ve HDP’li seçmenler ise gayrimemnun... Rakamlara bakın, anlayın. MHP’nin sırtını dayadığı yer, daha kalabalık. - Peki, oy’a tahvil olur mu? Onu bilmem. Sandık başka bir şey. Ama 1 Kasım’daki çöküntüyü atlattığı ve ivme kazandığı muhakkak.


Meclisteki sonuncu partinin, bir ana muhalefet gibi baş aktör olduğunu ilk def’a görüyorum. İyi yapıyor diyen var, kötü yapıyor diyen var. Mühim değil. Mühim olan şu: - Siyaset yapıyor. Bir şeyler üretiyor, tartışıyor, teklif alıyor, teklif veriyor, olmadıysa alternatif getiriyor, oturup tekrar tartışıyor, gerektiğinde taviz alıyor, taviz veriyor, her ne ise... Yani dediğim dedik, çaldığım düdük değil. Kurallara göre oynuyor... Muhalif bir partide bunu da ilk defa görüyorum.


Şöyle özetleyebilirim... Başkalarının kökten istemezükçü hali, MHP’yi daha parlatacaktır. MHP, siyasette yakaladığı boşluğu, çok akıllı bir biçimde dolduruyor.

Şefik Uyguner

İnanılmaz disipliniyle, müziği adeta matematiğe dönüştürmüş bir müzisyendi. Onu kaybettik. Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder