YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu da yeni bir cevher. “İstanbul’u kazanan, Türkiye’nin 1 numaralı adamı olur”muş...muş. Yok öyle bir şey sayın İnce... İstanbul’u kazanan, sadece İstanbul’un Belediye Başkanı olur... O kadar.

....

Eğer Muharrem Bey’in dediği gibi olsaydı, şimdi Türkiye’de kimbilir kaç kral vardı... İsterseniz son 40 yılı sırasıyla sayayım: Ahmet İsvan, Aytekin Kotil, Bedrettin Dalan, Nurettin Sözen, Ali Müfit Gürtuna, Kadir Topbaş... Bunların hiçbiri Türkiye’nin 1 numarası olmadı... Tayyip Erdoğan ise bir istisnadır.... O bile Belediye Başkanı’yken cezaevine girdi.

Yani 31 Mart’ta seçilecek olan zat, hangi partiden olursa olsun, Türkiye’nin 1 numaralı adamı falan değil, sadece İstanbul’un Belediye Başkanı olacaktır.

Şunu karıştırmayın. “İstanbul’u kazanmak, Türkiye’yi kazanmak demektir” başka, “Türkiye’nin 1 numaralı adamıdır” başka. Adam kim? İsmi ne? Kapasitesi ne? Önce bir görelim bakalım.

Kısa notlar

İttifakta en uyumlu çift hangisi olur? Türk Askeri’ne “işgalci” diyenle “Afrin’e girmeyin” diyen.

Peki, gelelim Ankara’ya. 6 ok rozetini kime feda ediyorsunuz? Rozetsiz bir aday’a.

Peki, neden rozetsiz bir aday? Efendim bizim Cumhurbaşkanı adayımız da zaten rozetsizdi... ★ Peki, cevap vermeniz şart değil ama son bir soru: Rozetsizlik ne anlama geliyor? Tarafsızlık mı? Yoksa “her tarafa uyar” anlamına mı?

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder