Meclis notları

11 Ocak 2017, Çarşamba 05:00
AA
Orada maraton devam ederken, dikkatinize sunmak istediğim birkaç nokta var.

● Bir laf vardır hani: Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek... Tıpkı onun gibi... Muhalefet, mevcut darbe anayasasına çoktan razı galiba... Bu uğurda canla başla mücadele veriyor.

● Buna mukabil Başbakan Başbakansız bir sistem için çalışıyor. Devlet Bahçeli’nin ise -tevazudan olsa gerek- ne için çalıştığı henüz bilinmiyor.

● Maddelere geçilmek amacıyla yapılan oylama, bir genel prova niteliğindeydi... Evet oyları 330’u geçti: 338. Gerçi epey fire var ama fireler sayılmıyor ki... Yani sevinenlerin niye sevindiği anlaşılamıyor.

● Boş oy ne demek? Boş ver demek mi? Tamam, onu anladık ama geçersiz oy neyin nesi? Beni saymayın anlamında mı? Yahu koskoca milletvekili nasıl geçersiz olabilir? Epey güldürdü.

● Araştırmaya göre halkın ezici çoğunluğu, yeni anayasa hakkında bilgi sahibi değil. Ama “bilgi sahibi olmadan” sandığa gidip fikrini söyleyecek. Yani, milli gelenek bozulmayacak.

● Herşeye rağmen... Meclisin performansı mükemmel. Bu kadar uzun mesai. Hem de büyük bir gerginlikle. Kutlarım...

● Bir grup, meclise yürüdü. Polis müdahale etmeyip bıraksaydı, merak ediyorum, acaba ne yapacaklardı? Genel Kurul Salonu’nu mu basacaklardı? Vah benim Gazi Meclisim.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.