Merhaba 2017

01 Ocak 2017, Pazar 16:00
AA
Terörden ağzımız öyle yanmış ki... Elektrikler saatlerce kesilince acaba sabotaj mı diyenler oldu. Sonra bir dedikodu yayıldı: İran ve Rusya, doğalgazı kesmiş diye... Ve buna benzer neler...

.........

Yıllar evvel yine böyle bir elektrik krizi olmuştu. Hakkari hariç bütün yurtta elektrikler 5-6 saat kesildi. Rahmetli, Nehar Tüblek’in karikatürünü hatırlıyorum: Simsiyah bir Türkiye haritası... Sadece Hakkari beyaz. Altta da Makber’den bir mısra: Her yer karanlık, pirnur o mevki. Hem de o yıllarda.

.........

Karanlıklar, inşallah 2017’nin müjdeli haberleriyle aydınlığa dönüşsün... Yeni yıl, ülkemize ve insanlığa huzur ve güven getirsin.

Kısa notlar

● Noel Baba, geldiği gibi gitti... O zaten hem Ergenekoncu, hem Fetöcüydü...● Obama biraz daha kalsaydı, Allah bilir, YPG/PYD’yi NATO’ya üye yapacaktı.● Yeni değişikliğe göre, meclis feshedilince cumhurbaşkanlığı da feshediliyor ama peki 5+5 takvimi ne oluyor?● CHP’nin direniş biçimini beğendim, ellerindeki yazılı metni koro halinde güzel okuyorlar ama güfte yetmez, ona bir de beste lazım.● Kar, fırtına, buz, yağmur, sel... İlahi televizyon kanalları! Kış günü başka ne olabilir ki? Böyle sürpriz haberlerle yüreğimizi oynatmayın... Son dakika, son dakika...● Ve noktayı koyalım. 2016 bizim için bir sabır taşı’ydı, nihayet çatladı. 2017 ise dilek taşı’dır. Dualarımızla.

 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.