Ne asalet ama

15 Ocak 2013, Salı 05:00
AA

Doğru mu bu? 250 lira verip İskoçya’dan 1 metrekare toprak alana Lord ya da Lady ünvanı veriliyormuş. Doğru mu bu? Bazı Türkler de kuyruğa girmiş. Asalet sertifikası alacaklar. Böylece rezalet sergileyecekler.

* [[HAFTAYA]]

Soyunu inkar eden bu arkadaşlar asil olmadıkları halde kendilerine asil denmesini nasıl kabul edebilecekler?
- Hey Lord, nerelisen hemşerim?
- Kız Lady, lahmacun güzeli. 

*

Öyle şeyler kaybetmişiz ki, varsın aslımızı da kaybedelim. 250 lira verirsek Lord oluruz. Bin lira verirsek 4 kere Lord oluruz. Solcu olmadığı halde kendini solcu zannedenler yok mu?
Var...
Bırakın biz de magandaysak bile kendimizi aristokrat zannedelim. 

*

İskoçya’da Asalet Tarlaları var... Kavun yetişir gibi... Topraktan Lord ve Lady fışkırıyor. Onlar da ihraç ediyorlar. İşte hayali ihracat’ın ta kendisi. Asalet, satılır mı ulan? Evet satılır. Bunca müşterisi varken. 

*

İskoçyalılar mazurdur. Ama bizimkilere nasıl anlatsak ki asalet, insanın ruhunda varsa vardır, bilet alarak o kulüp’e girilmez. Lafı uzatmayalım. Ben size Lord olamazsınız, Lady olamazsınız demedim ki...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.