Ne görüntü ama

06 Aralık 2011, Salı 05:00
AA

Siz 50 bin kişinin aynı anda çekirdek yediğini gördünüz mü?
Yarın akşam Galatasaray-Fenerbahçe maçına bakın görün.
Sırf onu değil.
Çekirdek kabuklarını 50 bin kişinin aynı anda yere attığını da görün.
Gayet normal.
Çocuklarımız için güzel bir eğitim. İyi bir alışkanlık... Statta başlayıp sokakta devam edin çocuklar: Yerlere çöp atın / Çiçeklere iyice basın / Havuzu kirletin.
[[HAFTAYA]]

* * *
Ne yapalım?
Maçta çekirdek satışını yasaklayacak halimiz yok. Kimsenin yediğine içtiğine, kılığına kıyafetine, saçına sakalına karışamayız.
Ama ne talihsiz bir futbolumuz var. Antrenörün bile kürdanlısı bizi buluyor. Neydi o Tigana’nın saha kenarındaki hali? Ağzında kocca bir kürdan.
Şimdi bu çekirdek kabukları da muasır medeniyet’in göstergesi olmalı.
* * *
Temizliğe kalktık, onu da yüzümüzü gözümüze bulaştırdık. Hafifletilmiş Şike Yasası’nın veto edilişine şaşmıyorum. Asıl ben, ağır hükümler içeren mevcut yasanın 6 ay önce nasıl onaylandığına hayret ediyorum.
Komisyondan geçmiş, Meclis’te görüşülmüş, Klüpler tarafından güya incelenmiş, Köşk’e de gitmiş onaylanmış, sonra bir de bakılmış ki: Cezalar çok ağır... E bonjur.
Haydii, sil baştan.
Cumhurbaşkanı buna ne yapsın?
6 ay önce verdiği onayı inkar mı etsin?
Hayır.
Doğru dürüst bir yasa hazırlamasını, beceremeyenler utansın.
50 bin kişi rahatça çekirdek yiyebilir artık. Hatta 50 bin kişi sakız çiğneyebilir. Ne hoş bir görüntü olur.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.