Ne sözlük ama

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Siyasette eskidi o kelimeler:

- Alçak, ahlaksız, şerefsiz. Bunlar demode oldu. Zaten etkisi de kalmadı, yahu cancağazım, şimdi küfür etmek lazım. Ana avrat dümdüz gideceksin ki kültürlü biri olduğunuz anlaşılsın.

*

İsmet Paşalar, Demireller, Özallar, Ecevitler yaşasaydı, bugünkü siyaset lügatına şaşar kalırlardı. İsmet Paşa’nın en ağır lafı:

- Hadi canım sen de idi. Demirel’in en ağır lafı:

- Hükümetin başı. Mesut Yılmaz, Çiller’den bahsederken bir iki kere o kadın demişti de sonradan üzülmüştü... Cavit Çağlar, Mesut Bey’e bir yavşak dedi, eski parayla 500 milyon tazminatı bayıldı.

*

Şimdi öyle bir hale geldik ki, yedi kat sülale’ye küfürler duyacağız. Yakındır. Artık kürsü’den ulan p..evenk diye bağıracağız. Aday adaylarını en küfürbazlardan seçeceğiz... Hazır mısınız?

*

Bu yeni akıma Kılıçdaroğlu, güzel öncülük edebilirdi fakat adaylık gündeme geldiğinden beri Kemal Bey birden bire kibarlaştı. Kırıcı kelime bile kullanmıyor. Onun boşluğunu acaba kim doldurabilir diye düşünüyorum... Aklıma isim gelmiyor. Aşağılama, azarlama, rezil etme, hakaret, en ustaca adam biçme ve parçalama... Bunları fevkalade yapardı. Parasıyla değil mi yahu? Ne ise masrafı öderdi? Onu çok arayacağız. Boşluğu doldurulamaz. Nereden çıktı bu adaylık?

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI
Sıradaki haber yükleniyor...
holder