Olmayana ergi

25 Nisan 2013, Perşembe 05:00
AA

Hepimiz biliyoruz ki, siyasette söylenmedik laf, kullanılmadık malzeme kalmadı. Din, laiklik, muhafazakârlık, milliyetçilik, demokratlık, işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk. Hepsi kullanıldı, sermaye bitti. Seçimde yeni bir koz bulmak lazım.

[[HAFTAYA]]

* * * 

Belli ki bir taraf, meydanlarda terörü bitirdim diye övünecek. Öbür taraf ise vatanı sattın diye bağıracak.

Millet durup düşünecek. Terör bitmiş mi sahi? Yahut vatan gerçekten satılmış mı? İnsan bunu görmez mi? Hissetmez mi? Hemen anlaşılır.

* * *

Lakin terör öyle hain bir nesnedir ki, estiği zaman korku salar ama durulunca hemen unutulur. En canlı örneği 12 Eylül. Evet... Terör dursun diye Askere davetiye çıkardık, terör durunca da Askerin arkasından teneke çaldık. Çünkü işimiz bitti.

* * *

Bugün çok şükür, cenazeler yok. İnşallah da olmaz. Ama bir süre sonra kim hatırlar? Hatırlamak, ille de yeni cenazelerle mi mümkün olur? Allah korusun. Lafı uzatmayacağım: Huzur ve güvenin kıymetini öğrenmek için Allah kimseyi terörle terbiye etmesin.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.