Öne çıkanlar

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bayramda millet sanki sabahtan akşama kadar yemek yiyormuş gibi... Çok bilmişlerden bin türlü nasihat dinliyoruz: - Şunu ye, bunu yeme. İki lokma bir şey yiyeceğiz, onu da burnumuzdan getirmeyin. Her bayram böyle yapıyorsunuz... 

★ 

Bir de fantezi meraklıları türedi. Çikolatalı baklava... Yok bilmem havuçlu baklava, yok zeytinli baklava. Yahu bunu yapmayın. Bâri baklavayı rahat bırakın. Kimyasıyla oynamayın. 

★ 

Reklamlarda gördünüz. 

- 15 adet lahmacun. Bülent Ersoy, sipariş verirken bile hicazkâr seslere basıyor. Allah vergisi bu işte. 

★ 

- Kimliğini göster. 

- Göstermiyorum. Gösterirdin, göstermezdin derken Hatay Baro Başkanı’nı apar topar gözaltına almışlar. O da şikayetçi olmuş... İş mahkemeye düşmüş. Şimdiii, o Baro Başkanı’na bir avukat lazım... Fakat bizimkilerden bir avukat mı, yoksa ötekilerden mi? Henüz bilinmiyor. 

★ 

Koronoya alıştık artık. Arkadaş bile olduk. Ne biz ondan korkuyoruz, ne de o bizim kusurumuza bakıyor. Mesafeyi, maskeyi falan bir kenara bıraktık, günlük vakaların binden yukarı çıkmayacağına dair de ondan söz aldık. Yuvarlanıp gidiyoruz işte. 

★ 

Kurultay’ın yankıları devam ediyor. Etsin ama ben hâlâ şuna şaşıyorum. İlhan Cihaner’in adaylığı için söz verip de imza vermeyen delegeler, sahiden sosyal demokrat mı? 

★ 

Ve futbol... Karagümrük’ün Süper Lig’e yükselmesine sevindim. Semt ruhu ve mahalle terbiyesi açısından, İstanbul’a yeni bir vitamindir. Başarılar dilerim.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

16 Ekim 2021, Cumartesi 08:20
Sıradaki haber yükleniyor...
holder