Özeti budur

16 Nisan 2018, Pazartesi 05:00
AA
Öyle aceleleri var ki, kimya tahlillerinin sonuçlarını bile beklemediler. İki gün daha nasıl beklesinler? 8 yıl zaten geciktiler.

Bu 8 yıl içinde ABD 7 tane Dışişleri Bakanı, 6 tane Savunma Bakanı değiştirdi ama Esad hâlâ yerinde.Yeni silahları denemek için en müsait yer Ortadoğu’ydu. Nasıl olsa orada insan hayatının değeri yoktu.

Gelip antrenman yaptılar. Rusya’ya sen biraz kenara çekil, top bir yerine çarpmasın dediler. Oynayıp gittiler.Yetkili kurullarından onay alarak mı bu harekata giriştiler bilmiyorum. Ama onay almadılarsa, bu harekat, tarih kayıtlarına bir mafya baskını olarak geçecektir.Huyudur... ABD hep havada çalışır. Yere inip savaşmaz. Öyle bir yürek yok diyemem ama öyle bir kabiliyet yok. Son 80 yıllık karnesine bakın, notlarını görün. Suriye’ye yığdığı 5 bin tır dolusu silahın akıbetini bile bilmiyor. Çünkü dağda, kırda, bayırdı, ovada bunları takip etmeyi beceremiyor.Her neyse...

İyi iş yaptılar.

Füzeleri bir güzel attılar. Ve dönüp gittiler.

Lakin sadede gelelim.

- Ne değişti?

Bu da sorulur mu?

Irak’a nasıl demokrasi getirdilerse Suriye’ye de barış getirdiler.

Bundan böyle:

- Kimyasal kullanmak yok.

Konvansiyonel silahlarla katliama devam.

Yaşasın insanlık.
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.