Pazar kahvesi

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bay Mario ne demiş? T.C. Cumhurbaşkanı için:

- Diktatör demiş. Adama niye kızayım? Dönüp bana dese ki:

- Sizin muhalefet lideriniz söylüyor onun bir diktatör olduğunu... Git ona kız.

Haklı. İtalyan Başbakanı’nı sorgulayacak halimiz yok. Bilgisi, zekası, dağarcığı, kapasitesi ne kadarcıksa o işte... Adam doğruyu söylüyor. Biraz üzerine gitsek yine diyecek ki:

- Sırf ben duymadım. Sağır Sultan bile duydu.

Vay canına... Demek, benim muhalefet liderim, Türkiye’yi bir diktatörün yönetmekte olduğunu, dünyaya davul zurnayla ilan etmiş, öyle mi? Ne zaman yapmış bunu? Hiçbir Türk’ten tepki görmemiş mi? Mesela onu mahkemeye veren falan olmamış mı? Olmamış. Öyleyse Mario masumdur, geçiniz.

Geçelim ama bir de öbür mesele var. Onu ne yapacağız? Batı medyası, özel/turizm bültenlerinde Türkiye’ye gitmeyin diye yırtınıyor. Sebep:

- Orada can ve mal güvenliği yok. Allah Allah. Nereden duymuş? Kim söylemiş? Adamları tekzip etmeye kalksak, diyecekler ki:

- Biz uydurmadık. Sizin muhalefet lideriniz söyledi.

Vay canına... Demek, benim muhalefet liderim, Türkiye’de can ve mal güvenliği olmadığını dünyaya davul zurnayla ilan etmiş öyle mi? Ne zaman yapmış bunu? Yahu hiçbir Türk’ten tepki gelmemiş mi? Mesela mahkemeye falan giden olmamış mı? Olmamış. Bir kişiden ümidim var. Mahkemeye belki o gider: Doğu Perinçek.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder