Pazar Notları

19 Ekim 2014, Pazar 05:00
AA

Kemal Derviş’i CNN’de izleyebildiniz mi? Hükümeti o kadar nazik bir dille eleştiriyordu ki, kelimeleri o kadar dikkatli seçiyordu ki, tabii bilgi yüklü bir insan olduğu için de, o kadar etkili konuşuyordu ki, ağzından adeta bal akıyordu. Bizim muhalefet aktörleri de dinlemiştir inşallah. Eleştiri böyle yapılır işte. Bizimkiler muhalefet etmeyi, bağırmak çağırmak ve hakaret etmek zannediyorlar...

Allah onlara da Dervişvari bir üslup ihsan eylesin diyeceğim ama üslup da yetmez. Sepetlerinde pamuk da olması lâzım.

[[HAFTAYA]]

*

Geçelim öbür notlara. Zorunlu deprem sigortası için televizyonlarda depremzedelerin sığındığı eş-dost evlerine dair eğitici filmler gösteriliyor... Ne kadar zor bir hayat. Mülteciler de öyle işte. Evlerini barklarını terkedip gelmişler... Bunlar Tanrı Misafirleri... Kapınızı açmaz mısınız? Birbuçuk milyon kişi tabii ki çok. Ama kavun seçer gibi alamazsınız. Hepsini buyur edeceksiniz. Allah bizleri böyle şeylere muhtaç bırakmasın. İnsan, kendi başına gelmeden anlayamaz. ? Bir diğer not. Ilımlı muhalifleri eğiteceğiz, öyle mi? En kaba deyişle katil mi yetiştireceğiz diye düşünüyor insan. Bereket ki, ılımlı insan zaten muharip olmaz. İstediğin kadar eğit-donat, ılımlı insan, kavga bile etmez.

*

Çatışma bölgesinden de saçma sapan haberler geliyor. Mesela... IŞİD’in 3 tane savaş uçağı varmış... mış. İsterse 103 tane olsun. Kim kullanacak? Nasıl kullanacak? - Efendim, eğitilecekler. Kaç ayda eğitilecekler? Hangi alandan havalanacaklar? Hangi tarlaya inecekler? Laf işte... Meydan bu kadar boş mu yahu? Bu Batı basını bizden daha yalancı. Her neyse. Allah milletimizi savaştan korusun.

Sıradaki haber yükleniyor...