Pazar notları

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Barış’a İmralı, savaşa Kandil karar verirmiş. E normal. Birinin elinde silah var, diğerinin elinde silah yok. Silahı olmayanın, zaten savaşa karar verecek hali olmaz ki... Ya HDP ne yapsın zavallı? Hiçbir şeye karar verecek hali yok. Kim ne dese kafa sallıyor.

[[HAFTAYA]]

*

Geçelim öbür notlara: Süheyl Batum’u niçin ihraç edecekler? “Partiyi kamuoyu önünde zor duruma düşürdüğü için.” İyi ama bir partiyi kamuoyu önünde zor duruma “en çok düşüren şey” girdiği her seçimi kaybetmektir. Nerde Disiplin Kurulu?

*

Efendim, THY, yabancı kulüplere epey para dağıtıyor. İyi ediyor. Türkiye’nin reklamıdır. Anladık. Lakin şu Diyarbakırspor’a da azıcık el uzatsa, şehire bambaşka bir heyecan gelecek. Ya da Batmanspor’a veya Mardinspor’a... Yâni mutlaka o bölgeden birine... Yâni, darısı bizimkilerin başına.

*

Büyük şehirlerde Kent Merkezi’ne otomobille giriş, parayla olacakmış. Peki, İstanbul’da Kent Merkezi neresi? Topkapı mı? Taksim mi? Levent mi? Beşiktaş mı? Yoksa Caddebostan mı? Bunu kim tayin edecek? Hangi ölçülere göre?

*

Fazla sıkmayayım: Son not: Hayatları boyunca Demirel’e küfredenler, birdenbire Demirel hayranı oldular. Demirel’in asıl başarısı burada işte... En insafsız insanlar bile sonunda terbiye çizgisine geldiler. Allah Demirel’e bugünleri de gösterdi ya... Daha ne olsun?

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder