Rakam makam

27 Eylül 2013, Cuma 05:00
AA

Sadece 10 yıldır iktidar değiller, 20 yıldır da Belediyelere sahipler. Burada kabahat nedir? Seçim kazanmak mı, yoksa elindeki bütün Belediyeleri 1994’te kaptırmak mı? Siz ne diyorsunuz? Kazananı suçlayıp sürekli kaybedeni mağdur mu addedelim?

***

Şimdi önümüzde yine Belediye Seçimleri var... Partilerin hepsi birden “kazandık” diye bağıracak... “Oylarımızı arttırdık.” Neye göre? Bir önceki seçime göre. Ama hangi seçime? Bir önceki genel seçime göre mi, yoksa bir önceki yerel seçime göre mi?

[[HAFTAYA]]

- İşimize nasıl gelirse.

***

Taş Devri’nden kalma bir kılıf var: - Efendim ben, İl Genel Meclisi oylarına bakarım. Neye bakarsan bak, Belediyeleri kaybettikten sonra, İl Genel Meclisi oylarını al kafana çal.

***

Bir başka komedi de oyların artışı. Elbet artacak. Çünkü nüfus artmış. Seçmen sayısı da artmış... Öyleyse rakama değil yüzde oranına bakmak lazım. Fakat bu beyler işlerine gelirse yüzde oranına, işlerine gelirse kelle sayısına bakarlar:

- Kazandık.

Kazandın da ne oldu? 21.80’le Özal Cumhurbaşkanı oldu. Haydi, yallah.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.