Su gibi aziz

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Suyu “silah gibi” kullanmak, savaşta bile insanlık suçudur. Bolu Belediye Başkanı, Suriyeli mültecileri yıldırıp Bolu’dan kaçırtmak için suyu onlara 10 kat daha pahalı satacağını söylüyor. Tevekkeli Kılıçdaroğlu “Sizi Suriye’ye kısa sürede geri göndereceğim” deyip duruyor... “Nasıl gönderecek, hangi yöntemle” diye ben de düşünüp duruyordum. Şimdi anlaşıldı.

- Bolu taktiğiyle.

*

Anlaşılması gereken bir nokta daha vardı... Kılıçdaroğlu mültecileri davul zurna’yla göndereceğini özellikle belirtiyordu. Ben de düşünüp duruyordum, “Neden davul zurna’yla” diye. O da anlaşıldı. Meğer “Suriyeliler giderse Türk Ekonomisi batarmış.” E madem batar, öyleyse bunu kutlamak lazım. Yani o sebeple davul zurna.

Hal böyleyken

Biz burada tam bunlara dalmışken, bir de ne görelim: Atı alan her Afgan, İran’ı geçip bizim sınıra dayanıyor. Yahu İran, bir baştan bir başa 3 bin km... O 3 bin km içinde bunlara kimse sormuyor mu “Nereye hemşerim” diye... Demek ki sormuyor.

*

Peki, Türkiye İran’a sormuyor mu “Nedir bu” diye? Herhalde soruyor. Dost ve kardeş bildiğimiz İran, acaba ne cevap veriyor? Bunu çok merak ediyorum. Türkiye’ye ulaşabilen Afgan’a bir lafım yok. Hoş geldi, safa geldi... Ama İran topraklarını nasıl geçti, bana bir anlatıversin.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI
Sıradaki haber yükleniyor...
holder