Tam saha

30 Kasım 2018, Cuma 08:30
AA

Partiler, her tarafa kepçe atıyor. Hem milliyetçi oylara talipler, hem muhafazakâr, hem liberal, hem sosyalist. Her tarafa talipler.

Bu ne bolluk?

Birdenbire hidayete erip dinci kesilenleri de unutmayalım.

Öyleyse Mansur Yavaş’ın suçu ne?

Koskoca partiler ilkelerini bırakıp her kalıba girebildiklerine göre, Mansur Yavaş’ın da her partiye uygun bir aday olarak öne fırlayışına hiç şaşmamalı.

Bir de joker serisi vardır. Mesela... Bir ara Hikmet Abi... Ne zaman hangi yerde bir kriz doğsa, geçici formül olarak koltuğa ilk akla gelen: Hikmet Abi.

Sonra bir abi daha geldi: İsmet Abi. (merhum)

Şimdilerde o işlevi İlhan Kesici üstlenmişe benzer. Bir yere bir aday mı lazım? Çok mu sıkıştın? Üzme canını. İlhan Kesici gibi bir joker var.

Binali Yıldırım da “24 saat hâzır ve nâzır” olarak hızır kadrosunun değişmezidir.

Bunlar... Herhalde topluma güven vermiş olacaklar ki, isimleri bir sigorta / bir garanti olarak anıldı... Ve anılıyor.

Mansur Yavaş’tan farkları budur.

Çünkü Mansur Bey, daha ziyade, bizim futbol ligindeki nöbetçi antrenörlere benziyor. Uykudan kaldır çağır, hemen gelsin, boşluğu doldursun... Olmadı mı? Geri gönder, tekrar nöbete girsin. Hiç kırılmaz... Efendi adamdır.

Ne diyorduk, ne diyecektik, yazı nerelere kaydı gitti.

Zarar yok. Yerel seçimle ilgili yorumlara yarın devam ederiz.

İttifaklar, ihtilaflar... Neler neler. Biz de nöbetçi yazar gibiyiz ha.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.