Teğet geçti

09 Haziran 2016, Perşembe 16:00
AA

Geçen yıl tam bugünler... Ne olduydu? 7 Haziran seçimlerinin yıldönümündeyiz, dikkat... İstikşafi müzakereler başlamak üzereydi... 45 gün havanda su dövülecek, sonra da seçimin yenilenmesine karar verilecekti.

*

Koalisyon fırsatını kaçıran yüzde 60’lık blok, hâlâ dizini dövmektedir. Fakat o koalisyon kurulsaydı, HDP bugün, Türkiye’nin yönetiminde söz sahibi olacaktı. Belki de devleti parmağında oynatacaktı. Oysa, şu anda fezlekelere toslamış durumdadır. Nerden nereye?

*

Bunu niye yazıyorum? Koalisyona çok hevesli olan gruplar, 1 yıllık aradan sonra, şimdi daha soğukkanlı düşünüp cevap versinler bakalım: - İyi mi olmuş, kötü mü olmuş? Yani, mesela, Almanya Parlamentosu’nun kararını kınamayan bir HDP, iyi bir ortak mı olurdu, kötü bir ortak mı?

*

Her neyse... İstikşafi falan diye epey dalga geçtiniz ama Davutoğlu güzel rol yaptı, topları tam 45 gün taca attı. Meğer hayır varmış. 7 Haziranınızı bu vesileyle kutluyorum.

NOT: Körfez geçişi şimdiden hayırlı olsun. Osman Gazi Köprüsü, 26 Ağustos’ta açılıyor. Tarih’e dikkat: Zafer Haftası. Yani “İlk hedefiniz Akdenizdir” ama önce İzmir.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.