Tuhaf şeyler

07 Ağustos 2018, Salı 05:00
AA

Farkındasınızdır. - İYİ Parti’ye 15 milletvekili hediye edebilen, HDP’ye de yüz binlerce oy hibe edebilen CHP, sıra kendi evlatlarına gelince 5-10 tane eksik imzayı tolere edemiyor.

.........

Nasıl olur? Geçen kurultayda Kılıçdaroğlu “40 imzayı benden silin, Muharrem İnce’ye yazın” diyecek kadar bonkör davranmıyor muydu?

Bu defaki cimriliği tuhaf değil mi?

Ama işte, siyaset böyle bir şeydir.

“Dün dündür, bugün bugündür.”

Efendim “İlle de kurultaya gideceksin” diye Kılıçdaroğlu’nun yakasına yapışamazsınız. Tüzükten doğan hakkını kullanıyor. Tıpkı imzacılar gibi, onun da güç aldığı maddeler var.

“Efendim, Kılıçdaroğlu kurultayda kaybetmekten korkuyor.”

O da olabilir.

Korkmak ayıp mı?

Hele kaybedecek bir şeyleriniz varsa, risk etmek o kadar kolay mı?

Unutmayın ki CHP Genel Başkanlığı, çok önemli bir mevkidir. Gerçi Kılıçdaroğlu o mevkiye zahmetsiz bir şekilde gelmiştir. Muharrem Bey’in verdiği mücadelelerin hiçbirini vermeden o koltuğa rahatça oturmuştur. Ama öyledir diye koltuğunu maceraya atacak mıdır?

Kim ne karışır yahu? Siyasi rakiplerine 9 seçim kaybettiği halde gitmeyen bir adam, kendi partisi tarafından gönderilmek ister mi?

Kuzum Allahaşkına, aranızda hiç minareden düşen var mı?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.