Tuhaf şeyler

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ermenistan, nereden ve nasıl bulduysa tanklarının ve ağır silahlarının önemli bölümünü bırakıp kaçtı. Halkı yokluk ve kıtlık içinde kıvranırken, iki de uçağını kaybetti. En acısı da bebek katili damgası yedi. Peki değdi mi? Ne içindi bütün bunlar? Şimdi nereye varmış oldu?

Ermenistan, yaptığı katliamın cevabını savaş meydanında alacağını bildiği için, hemen ateşkes’e sığınıyor ama ortalık sessizliğe bürünür bürünmez onu da ihlâl ediyor. Nasıl bir ahlâk bu?

Ermenistan, bir devlet gibi değil, gaddar bir silahlı örgüt gibi davranıyor. Fakat daha vahimi, Amerika, Rusya ve Fransa, ona hâlâ devlet muamelesi yapıyor. Gerisi laf.

Şunu da unutmayın. Ermenistan’ın bu tutumu, Dünya Ermenileri’ne de büyük kötülüktür.

İnanamıyorum. Bimen Şen, Artaki Candan gibi ince ruhlu muhteşem bestekarlar yetiştirmiş bir ırk, Paşinyan gibi çapsız ve ruhsuz yönetimlerin elinde kan ve barut kokusuna muhatap edilir mi? Bu bir.

İkincisi... Asya’daki Türk Cumhuriyetleri neden susuyor? Arap ülkelerinden bir farkları olmalıydı. Yeri göğü inletmeleri lazımdı. “Ne mutlu Türk’üm diyene” diyebilmek, o kadar kolay değil.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

23 Kasım 2020, Pazartesi 08:23
23 Kasım 2020, Pazartesi 08:17
Sıradaki haber yükleniyor...
holder