Yeni malzeme

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir mağazaya girip “biz IŞİD’lıyız” demişler ve haraç istemişler. Haracı aldıktan sonra da personelle birlikte oturup çay-kahve içmişler. Oh, afiyet. Biz IŞİD’liyiz deyip birkaç dükkan daha soymuşlar. Bak bak bak... Hiçbir direniş görmedikleri gibi büyük saygı görmüşler. Vay anasını sevgili okuyucular.

[[HAFTAYA]]

*

Hangi semtte? Hangi mağaza? İsmi ne? Sahibi kim? Belli değil. Fakat ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Biz bu tür Şehir Efsaneleri’ni, vaktiyle PKK için de çok dinledik. Böyle bir paranoya, IŞİD’ten daha beter ve daha tehlikelidir. IŞİD bir kere gelir, bir kere vurur. Ama bu paranoya, insanı her gün öldürür. Aman ha. Çenenize hakim olun.

Futbol saati

Afedersiniz 21.30’da başlayan lig maçı, saat kaçta biter? Avrupa Kupaları’nı anladık ama bizim kendi ligimizde maç niye 21.30’da oynanır? Ertesi gün okul olduğu için çocuklar seyretmesin diye mi? Ya da seyretseler bile burunlarından gelsin diye mi? Ya da anneler babalar iğne üstünde otursun diye mi? Yahu, ailece cezalı mıyız? Hele Anadolu’daki aileler?

*

Futboldan açılmışken, dağarcığımda kalan küçük bir notu da şuracığa sığdırıvereyim: Sevgili futbolseverler. Vakit geçirdiği için birinci sarı kart tamam da, aynı sebepten ikinci sarı kartla oyundan atılmış bir kaleci, hiç görmedim ben. Siz gördünüz mü? Böyle bir hakem arıyorum.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI
Sıradaki haber yükleniyor...
holder