Rauf TamerYerli ve milli
HABERİ PAYLAŞ

Yerli ve milli

Bize baskı yapıyorlar: İsveç ve Finlandiya üzerindeki vetoyu kaldıralım diye... Ama onlara teröristlerle ilişkilerini kesmeleri için tavsiyede bile bulunmuyorlar. Bu nasıl bir ahlaktır?

*

Türkiye, Avrupalı geçinen bu ahlaksızlarla boğuşurken, bizim siyasetin mirasyedi kesimi, dönüp o tarafa hiç bakmıyor. Elbette bakmaz. Bize yapılan bu kalleşlikler, onu hiç ilgilendirmiyor. - Çünkü müttefikler.

*

Mustafa Sarıgül’ün Atina Seferi, biraz tehlikeli de olsa, Türk’ün ortak duygularını yansıtıyor. Ona teşekkür ederim... Muhalif olmasına Sarıgül de muhaliftir ama dış politikada devletinin yanında olma ilkesiyle yetişmiş bir siyasetçidir... Tıpkı, sekiz dokuz yıl evvel, soykırım iddialarına Doğu Perinçek’in İsviçre topraklarında sergilediği o medeni cesaret gibi. Bunlar unutulmaz güzelliklerdir.

*

Öztürk Yılmaz, Muharrem İnce... Ve diğerleri. Kimse partisini zevk için terk edip de başka parti kurmaz. Bardağı taşıran kimbilir o hangi son damlalardır ki, damarlarında akan kanı rahatsız etmiştir. Son söz: Türk siyasetçileri, artık iktidar olmadan önce yerli ve milli olmayı öğrenmelidirler.

*

Not: İmamoğlu: “Bana kimse siyaset konuşma diyemez.” Haklıdır. Mimarlar Odası, Tabipler Odası falan siyaset konuşur da İstanbul Belediye Başkanı siyaset konuşamaz mı? Konuşsun elbet... Ama konuşup da ne olacak? Bence siyaset konuşacağına, siyaset yapsın. Yapmıyor ki. Şu laf bile siyaset yapmadığını anlatıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder