Yüzde 50 meselesi

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kazanan, yüzde 50’nin az üzerinde oyla kazanmayacak mı? 51, 52, 53 falan... E yüzde 100’ün Cumhurbaşkanı lafını nereden çıkarıyorsunuz? Keşke ama mümkün mü? Seçilecek olan zat, ülkenin tamamına kollarını açsa da, bilin ki yarısı boş kalacaktır. Gelmiş geçmiş en şirin, en sevimli Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i bile ülkenin yüzde 100’ü benimseyemedi. Bilmiyorum, 16 milyon İstanbullu, İmamoğlu’yla sahiden kucaklaşıyor mu? Doğru söyleyin bana.

Eşkal 

2007’de Abdullah Gül seçilirken, slogan şuydu: - Müslüman bir Cumhurbaşkanı. Bugün böyle bir slogana ihtiyaç kalmadı. Çünkü adayların hepsi muhafazakâr hatta mukaddesatçı insanlar.. Milliyetçilikleri de caba. Peki, bu ne demek? - Türkiye sağa mı kaydı? Hayır. Türkiye yerinde duruyor. Sadece solda “devlet adamı” yetişmiyor... Sanki diğer ülkelerde yetişiyor mu?

Buna razıyız 

Şükürler olsun. Biz bu kafayla, 20 yıldır 50 parçaya da bölünebilirdik. Bereket... Antitayyip blok imdada yetişti. Bir araya gelmesi mümkün olmayanları aynı torbaya doldurdu. Yani bizi parçalanmaktan kurtarıp, sadece 2 parçaya ayırdı. Daha ne olsun?

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder