Egoist olmak için bile başkaları lazım

10 Şubat 2018, Cumartesi 05:00
AA
Edebiyat falan hikaye. Hikaye de edebiyat.Çorbası da yapılarak brokolinin daha da havaya girmesini sağlayan yemek sektörüne teessüflerimi sunarım.Dünyayı 24 saate sığdırırsak, insanoğlu bu zaman diliminin son 1 saniyesinde yer alıyormuş. Uzaylılar geldiyse de bizden önce illaki uğramışlardır, işi son saniyeye bırakmamışlardır düşüncesindeyim.Tanımak; büyültür, küçültür, var eder ve yok eder.Köpek benden korktu, ben köpekten. Sonra ikimiz de yanımızdan söylenerek geçen teyzeden korktuk.Herkesin kendini, kendine göre en iyi şekle sokup sokağa çıkmasına moda deniyor. Bunlara kırmızı pantolon giydirene de, ‘modacı’.“Benim plan ve projem yok” demek bile bir plan ve proje ürünüdür. (C. Kulaksız)Moralim bozukmuş gibi yaptığım için moralimi bozdum.Para karşılığı satılan ömür = Çalışmak“Sadece hayvanlar ve çocuklar dışarıdan insanın kalbini görebilirler.”“Bir sürü kötü yazar, yeni basılmış kitaplardan başka bir şey okumayanların ahmaklığı sayesinde hayatını sürdürmektedir.” (A. Schopenhauer)Yakaladığı balık pek küçük olunca onu öper ve tekrar denize atar. Yanındaki balıkçı biraz şaşırarak: “Ne yaptın, hiç balık öpülür mü?” diye sorar. Cevap şu olur: “Olsun, bu denizde benim öptüğüm bir balık dolaşıyor artık.” (Sait Faik)“Olan var olmayan var” lafındaki olmayanların hepsi şu anda Kadıköy vapurunda gitarcı abiyi dinliyoruz.Elon Musk: “Geç olmadan yapay zekayı düzenleyin.”
Ben: “Yerçekimsiz ortamda önemli olan uçmak değil konmaktır.”
Elon Musk: “Ne dyon olm?”
Ben: “Come to Beşiktaş.”Hayvansever olmak, insan sevmemeyi gerektirmez.“Eksik boya adama iyi resim yaptırır.” (Merve İ.)Köpeğin adamı ısırması haber değil, haberin köpeği ısırması adam.Daha çok tüketebilmek için daha çok üretmeyi ‘hayat’ sananlar ile öğleden sonra sinemaya gidenlerin zaman kavramı farklıdır.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.