Rükzan Sağır Tartışmayı bağrı açık Macron başlattı bilimsel veriler konuşuyor: Kıllı erkek daha zeki, keller daha maço
HABERİ PAYLAŞ

Tartışmayı bağrı açık Macron başlattı bilimsel veriler konuşuyor: Kıllı erkek daha zeki, keller daha maço

Fransa’da ikinci kez cumhurbaşkanı olan Emmanuel Macron, seçim kampanyası kapsamında bağrı açık bir fotoğrafını yayınlattı. Kazandığına göre seçmeni kıllı göğüs dekoltesiyle etkilemesinin payı da olduğu düşünülebilir.

En azından ‘kıllı erkeklerin daha çekici olması efsanesi’nin bilimsel dayanağı olduğunu öğrendim. Macron’un görüntüsü “kıllı erkek mi daha çekici, tüysüz erkek mi” tartışması başlattı. Kıllı, tüysüz, kel erkeklerle ilgili yapılmış araştırmaların çarpıcı sonuçlarını görünce erkeklerin saç ektirmek için neden Türkiye’ye akın ettiğini daha iyi anlıyorsunuz. Hatta Macron’dan sonra göğse kıl ektirme modası bile başlayabilir. Buyrun kıldan tüyden gerçeklere...

Tartışmayı bağrı açık Macron başlattı bilimsel veriler konuşuyor: Kıllı erkek daha zeki, keller daha maço

IQ’LARI EN AZ 140

Surat analisti Jean Haner’in araştırmalarına göre düzensiz, kalın kaşları olan erkeklerin seks dürtüleri daha yüksek.

Dünyanın en büyük ve en eski üstün zekalılar topluluğu Mensa’nın araştırmasına göre IQ seviyesi en az 140 olan erkeklerin göğsü ve sırtı kıllı oluyor. Doktorluk gibi yüksek eğitim gerektiren meslekler seçen erkeklerde sırt kılı daha fazla.

Tartışmayı bağrı açık Macron başlattı bilimsel veriler konuşuyor: Kıllı erkek daha zeki, keller daha maço

Yılın En Seksi Erkeği’ni seçen People dergisi istatistiklerine göre sakallı erkekler, sakalsızlara göre yüzde 62 daha seksi bulunuyor.

Yazılım şirketi Qualtrics’in araştırmasına göre sakallı erkeklerin yüzde 47’si yasak aşk yaşarken, sinekkaydı erkeklerde bu oran yüzde 20. Sadece bıyığı olan erkekler ise kadınlar tarafından sakallı erkeklere göre daha itici ve daha az zeki bulunuyor.

AYAKLAR DA İPUCU TAŞIYOR

Bucknell Üniversitesi’nin araştırmasında kel erkekler saçlı erkeklere göre daha az çekici çıktı. Ancak kadınlar tarafından daha güçlü, daha zeki ve maço bulunuyorlar.

Slovakyalı bilim insanları, kadınlara göğsü kıllı ve köse erkekleri oylatmış. Kadınların özellikle doğurganlıklarının yüksek olduğu dönemde kel ve köse erkekleri daha çok tercih ettiği belirlenmiş. Oxford Akademisi’nin çalışmasına göre kadınlar menopoz sonrası kıllı erkekleri daha çekici buluyor.

Tartışmayı bağrı açık Macron başlattı bilimsel veriler konuşuyor: Kıllı erkek daha zeki, keller daha maço

Ayaklarında ve parmakları kıllı erkekler cazibeden kaybediyor ama bu tüyler sağlıklı olduklarının işaretiymiş dermatolog Shruti Kakar’ın çalışmalarına göre. Hatta ayaklardaki tüysüzleşme sağlık için alarm anlamına geliyormuş.

ESMERLER KAZANÇLI

Peki kızıl erkekler? Kızıl tüylü erkekler, bu rengi veren özel gen sayesinde acılara daha dayanıklı. Diğer insanlara göre de daha komikler. Hatta palyaçoların kızıl saçlı olma nedeni de buymuş!

Tampa Üniversitesi araştırmasına göre kadınların yüzde 71’i esmer erkekleri, erkeklerin yüzde 67’si esmer kadınları tercih ediyor. Açık ton saçlar her iki cinsiyet için ikinci sırada.

York Üniversitesi araştırmasına göre de keskin bir çene hattı, belirgin kaşları olan ve ses tonu derin erkekler daha dominant.

Genital bölgesi hafif tüylü erkekler 25-39 yaş grubu kadınlar tarafından daha çekici ve olgun bulunuyor. Buna göbek tüyleri dahil.

BİRİNCİ DÜNYA SORUNLARINDA BU HAFTA…

Elon Musk’ın Twitter’ı almasına ABD’de en çok Demokratlar tepki gösterdi. İfade özgürlüğünü kendi tekellerinde sanmalarına ve oyuncaklarının ellerinden alınmasına çok bozulduklarına yemin edebilirim.

Tartışmayı bağrı açık Macron başlattı bilimsel veriler konuşuyor: Kıllı erkek daha zeki, keller daha maço

Akıllı ekranlar nedeniyle neredeyse hepimizin iradesi ele geçirilmiş durumda. Verdiğimiz kararların bile ne kadarı kendimize ait, ne kadarı veri sahiplerimizin manipülasyonu belli değil… Eskiden internet gerçek hayattan bir kaçışken, artık gerçek hayat internetten kaçış alanı haline geliyor…

Geçen hafta Dünya Günü kutlandı. Yani gezegenimizin korunması, yaşanabilir kalması için duyarlılık günü. Markaların Dünya Günü’ne özel indirimler, kampanyalar yaparak o günü de tüketim çılgınlığına çevirme fırsatçılığı “Gözünüz doysun” dedirtti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder