YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birazdan anlatacağım konu benim için yoruma kapalıdır.

Konu kadına, insana, canlıya sözlü, yazılı, fiziksel, cinsel şiddet!

Bu konunun bir bahanesi, sebebi, gerekçesi yok aslında ama söz konusu bu kadar ünlü biri olunca, cevap hakkı kullanmasına izin veriliyor ki polemik büyüsün.

Ülkemizde, dünyada her gün sayısız kadın, fiziksel olarak güçlü olduğuna güvendiği için kocası tarafından şiddete maruz kalıyor, statü olarak yüksek olduğunu düşündüğü için patronu tarafından sözlü şiddet yaşıyor, hiçbiri olmazsa trafikte bir erkek tarafından aracıyla sıkıştırılıyor.

Her gün gazetelerde kadın cinayetlerini okuyoruz. Sosyal medya sayesinde sesini duyurabilen de var, yitip giden de..

Ne acı ki yanındaki kadını döven adamı durdurmak isterken ‘katil’ damgası yiyip, gençliğinin baharında suçsuz yere hapiste olan Kadir de bu acımasız konunun mağduru..

Şimdilerde ise ünlü bir oyuncu, sevgilisini öldüresiye dövdükten sonra, kadın çıkıp hakkını savunduğu için, çarşaf çarşaf açıklama yapıyor, ‘Ben sabrediyorum, bekleyin gerçekler gün yüzüne çıkacak’ diyor. Bu da yetmezmiş gibi hastaneden kolundaki çizikler için darp raporu talep ediyor.

Şimdi size sormak istiyorum. Sizce Deniz Bulutsuz hakkını aramak için hastaneden darp raporu almasaydı, mahkemeye başvurmasaydı, Ozan Güven "Şiddete uğradım!" diyerek darp raporu için hastane gezecek miydi?

Neden şimdi rapor almak için hastaneye gidiyor dersiniz? Çünkü savunma belli, "Ayrılmak istedim, kabul etmedi, seni rezil ederim dedi, ben sakinleştirmeye çalışırken kendini duvardan duvara vurdu…" 

Bu ve buna benzer bir senaryo çok yakında çıkar basında diye tahmin ediyorum.

Ozan Bey keşke, Deniz hanım çıkıp sizi ayrılmak istediğiniz için rezil etmeye kalksaydı da, siz böyle gözümüzde bitmeseydiniz.. Hiç inandırıcı olmayan senaryonuzu yakın zamanda filme çeker, kendiniz izlersiniz.

"Bir bitmediniz!" diye çığlık atmak gelmiyor mu sizin de içinizden! Ünlüsü, ünsüzü, genci, yaşlısı, zengini, fakiri.. 

Sırf fiziksel olarak güçlüsünüz diye -ki o bile bir tartışma konusu-, kadınlara şiddet uygulayamazsınız. Bir annenin el bebek gül bebek yetiştirdiği pırıl pırıl kadınları, sırf erkekliğiniz incindi diye yerden yere vuramazsınız!

Diliyorum ki, Deniz Bulutsuz davası emsal teşkil eder, diliyorum ki o kızın bu hale gelmesine sebep olan kişi, bir daha hiçbir kadına el kaldıramaz.

Yazarlarımızdan

08 Ağustos 2020, Cumartesi 08:28
08 Ağustos 2020, Cumartesi 08:12
08 Ağustos 2020, Cumartesi 08:06
08 Ağustos 2020, Cumartesi 08:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder