Sadık Gültekin’le Doğru Tercih Mutlu olmak için yegane ilaç!
HABERİ PAYLAŞ

Mutlu olmak için yegane ilaç!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2021 yılı ‘Yaşam Memnuniyeti Araştırması’ verilerine göre, Türkiye’de mutlu olanların oranı yüzde 50’nin altında kaldı. TÜİK’e göre mutlu olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 49.3 oldu. TÜİK verilerine göre 18-24 yaş grubundaki genç nüfus içinde kendini mutlu olarak beyan edenlerin oranı 2019 yılında yüzde 56.7 iken, 2020’de yüzde 47.2’ye geriledi.

***

Sinemaya ilgi duyanlar 2011 yapımı ‘Limitless’ filmini hatırlayacaktır. Filmin kahramanı Eddie Morra, New Yorklu bir yazardır. Yaşamı pek de parlak olmayan Eddie, New York’ta düzensiz bir hayat yaşayan, fakir ve popüler olmayan bir yazardır. Kız arkadaşından ayrıldığı bir gün, yolda eski bir arkadaşıyla karşılaşan Eddie’nin hayatı tamamen değişir.

Arkadaşı ona uzman doktorlar tarafından test edilmiş NZT-48 adı verilen bir hap olduğunu söyler ve bu hapın bütün sorunları çözeceğini iddia eder. Kaybedecek bir şeyi kalmayan Eddie, hapı almaya karar verir. Eddie’nin hayatında sürpriz bir değişim olur, yüzde 20 olan beyin kapasitesinin şimdi yüzde 100’ünü kullanabilmektedir.

Artık daha rahat yazabiliyor, insanlarla daha rahat iletişim kurabiliyordur. İlaç kısa sürede etkisini gösterir, kız arkadaşı geri döner ve maddi durumu düzelir. Eddie, daha sonra NZT-48 ilacının doktor onaylı olmadığını öğrenir; ilacı düzenli almalıdır, yoksa ölecektir. Eddie, yaptığı hatanın farkına varır ancak yaşamak ve ilacı elde edebilmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

***

NZT-48 adlı beyin kullanımını son sınırına çıkaran bir ilacın konu edildiği ‘Limitless’ filmi sonrası, zeka artırdığını iddia eden ilaçlar yüzünden dünyanın çeşitli yerlerinde birçok sahtekarlık olayına rastlandı. Sadece bir ilaç ile saniyeler içinde dünyanın en zeki insanı olmak, tabii ki birçok kişiye cazip geldi.

Zeka artırdığını ileri süren ilaçların doğruluğunu bilemem ancak bu ilacın zeka düşüren versiyonu mevcut, onu kesin biliyorum! MinusIQ adı verilen ilaç, insan zekasını düşürme özelliğine sahip. Zira MinusIQ’nun Youtube’da yayınlanan reklam filmine göre söz konusu ilaç, çeşitli versiyonları sayesinde insan IQ’sunu 10, 30 veya 50 puan düşürebiliyor. Bu sayede daha kolay ve mutlu bir hayata kolayca adım atabiliyorsunuz. MinusIQ, mutlak mutluluğu garanti ediyor!

***

NZT-48 gibi MinusIQ da tamamen sahte bir prodüksiyon. Yaratıcı işleriyle tanınan SleepThinker adlı reklam firması tarafından hazırlanan film, hayatı zor bulan ve mücadele etmeyen kişilere karşı bir ironi barındırıyor. MinusIQ’nun reklam filminde Cornelius Grouppe adlı bir nörolojist, zeka düşüren ilacın özelliklerinden oldukça ciddi ve ikna edici bir tavırla bahsediyor.

Düşük IQ ile insanların daha mutlu olabileceğini söyleyen Grouppe, potansiyel müşterilerine daha kolay bir hayat müjdeliyor. İnsanların IQ’larını 70’e kadar düşürmeleri gerektiğinden bahseden sahte nörolojist, bu seviyenin ayakkabı bağlamak ve ortalama bir pop şarkısı yazmak için yeterli olduğunu söylüyor. Günümüzde mutlu olmak için yegane yol, bu ilaç mı acaba!?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder