Gülşen'in suçu ne?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gülşen'in RTÜK'ten duyduğu gereksiz zılgıtı içler acısı bir halde izledim. Klip neredeyse aylarca yayınlanırken şimdilerde birilerinin çıkıp "Kötü kadın imajı çiziyor" demesi kanımı donduruyor. Gerçi ülkemizde yaşanan hangi şey beni şaşırtmıyor ki buna şaşırayım? 20 yıl öncesine döndüğümde yayınlanan kliplere baktığımda "ne seksi klipler varmış" dediklerim var.

Hatta o zamanki kliplerin  bugün yayınlama şansı bile yoktu demek ki. Örnek verecek kliplerden bir tanesi Emel'in "Deli et beni" Metin Arolat'ın şahane şarkısı "Dert değil" klibidir. Kadın şarkıcılar zaman zaman çekilen videolarla şarkının hakkını verir ayrıca Gülşen'e bu mağrur ama iddialı haller her zaman yakışmıştır. Hala bunun Show'un bir parçası olduğunu bilmeyen sayın ağabeyler ablalar! Onlara "Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz" cümlesini kurmadan Allah akıl fikir versin diyorum. Ha bir de kadın şarkıcılarımıza; sakın ha klipte kırmızı deri kıyafet giymemelerini tavsiye ediyorum.

TERÖR KURBANI MEKANLAR >>

Terör artık tüm benliğimize nakşetti. Korkulu gözlerle yürür olduk, caddelerde sokağımızda. Diken üstünde yaşamak insanın özgürlüğüne ket vurmak en korkunç ve üzücü durumlardan. Tüm sektörler geçtiğimiz hafta terör lanetinden nasibini aldı. Ama özellikle eğlence sektörü can çekişti. Bir çok çalışan garsonundan komisine evine ekmek götüremedi. Bu durumu sadece gece kulüpleri değil restoranlar da yaşadı. Hal böyle olunca bir çok konser ve organizasyon da ertelendi. Geçtiğimiz cuma akşamı Beyoğlu'ndan Nişantaşı'na Bebek'ten Anadolu yakasına kadar bir çok mekanı kokladım. Korkup hala sokağa çıkamayanlar olsa da bir kesim asla "Korkmuyoruz" sloganıyla restoranları ve gece kulüplerini doldurmuşlardı. "Ömrümüz evlere hapis bir şekilde tabii ki geçmeyecek" diyenleri her zaman alkışladım. Açık söylemek gerekirse ben şu anlık  metroya binemeyip ,AVM'lere gidemesem de sokaklarda yürüyüp, istediğim yerde yemeğimi yiyip, istediğim mekanda da eğlenebiliyorum. Herkese de tavsiye ediyorum.

MAÇIN GALİBİ YİNE TARKAN

Tarkan'ın ekibi ile yaptığı stratejik ama hedef şaşmayan kariyeri günden güne daha da taçlanıyor. Geçtiğimiz3 yıl evvel sessizliğe gömülen Tarkan bildiğimiz üzere Açıkhava konserleri ile son yıllarda şaha kalktı. Biletleri günler öncesinden biten sosyetenin davetiye bulmak için birbirini yediği konserler dizisi  çok yazıldı konuşuldu. Ne büyük gönül yeri edinmiş ki Tarkan, ufacık bir kötü eleştiri almadı. Yıllarca albüm yapmasa da ortalıklar da gözükmese de bir kibrit alevi ile tüm herkesi tutuşturuyor aslında baktığımızda.

11 Mart'ta Ahde Vefa albümü ile Türk müziği severlerden tam not aldı Tarkan. Albümde herkese hitap edecek bir repertuar hazırlanmıştı aslında. Hem fiziki satışta hem de dijital mecrada kısa sürede  en üst sırada yer aldı.

GÖZLEM KULESİ

Kayahan'ın kızı Beste Acar'ın medyada hala sürekli konuşmasını çok üzücü hatta hırslarına yenilmiş olarak görüyorum.

Daha evvel ilk kez buradan duyurduğum Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz'in beraber başladıkları sinema filmi projesinin çok başarılı olacağını hissediyorum.

Nihat Doğan'ın uzun zaman sonra Özgecan Aslan'ın ailesini mersinde ziyaret etmesini samimi bulmuyorum.

Sezen Aksu'nun akademisyenlerin tutuklanması ile yaptığı demeci yerinde buluyorum.

Gülben Ergen'in "kusura bakma" isimli yeni şarkısını ve klibini ilk defa çok doğal ve güzel buluyorum.

3

Yazarlarımızdan

22 Haziran 2021, Salı 07:00
22 Haziran 2021, Salı 07:00
22 Haziran 2021, Salı 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder