Fatih Terim'den takıma 'Bağdat' morali

04 Haziran 2016, Cumartesi 16:00
AA

Bir şarkı uzun süre dilden dile dolaşır, ağızlara sakız olursa, ‘milli şarkı’ olması da kaçınılmaz olur...

İşte, bir süredir her yerde çalınan, söylenen Ayla Çelik imzalı ‘Bağdat’ şarkısı da Milli Takım için uyarlandı. Önceki gece Arda Turan Instagram’a koydu videoyu.

Antalya’da kamp yapan A Milli Takım; başta Fatih Terim ve Ayla Çelik’le birlikte son günlerin en popüler şarkısının, Euro 2016’ya uyarlanmış versiyonunu söylüyordu.

“Ben dünyanın en büyük aşığı olabilirim/ Ben koynunda yüz sene bin sene kalabilirim” sözleriyle popüler olan ‘Bağdat’ın yeni sözleri şöyle: “Biz dünyanın en büyük aşığı olabiliriz/ Biz uğrunda yüz sene bin sene ölebiliriz...

Biz Volkan’ız, Mehmet’iz, Arda’yız, Emre’yiz/ Biz Türkiye’yiz, Avrupa’nın fatihi olabiliriz...”

Sabah ilk iş Ayla Çelik’le konuştum; her şey spontane gelişmiş. Futbolcuların şarkıyı çok sevdiğini, hiç durmadan dinlediklerini öğrenen Fatih Terim aramış ve takıma moral olsun diye kampa davet etmiş.

Ayla Çelik de bir sürprizle gitmek istemiş ve hemen bu sözleri yazmış.

Herkes de çok sevmiş. Sözlere bakınca, futboldan anlıyor gibi geldi. “Futbolu severim, sıkı izleyiciyim hatta büyük totemciyim” dedi.

Belki Ayla Çelik’in totemciliği, takıma da yarar, kimbilir.

EN İYİSİ HANGİSİ

‘Bağdat’ şarkısı yeni milli şarkımız olunca, karşılaştırma da başladı tabii sosyal medyada... En iyi Milli Takım şarkısı hangisi?

Yeni mevzu bu. Tartışma hararetle sürerken, Tarkan’ın ‘Bir Oluruz Yolunda’ şarkısı unutulmayanlar arasında başı çekiyor.

“Arar buluruz izini, bilirsin zırdeliyiz/ Hem yazında hem kışında, nerde olsan seninleyiz/ O kupalar sana helal, hadi al gel de buralar bayram olsun...”

İşte bu şarkı Tarkan farkıyla önde gidiyor. Var mı artıran?

FITNESS UĞRUNA soyuluyoruz yahu!

Sanırsın memlekette herkes fitness yaparak güne başlıyor, her sabah bir kibrit kutusu kadar peynir yiyor! Öyle bir fitness merakı.

O yüzden de mantar gibi fitness merkezi, pilates ve kickbox salonu bitiyor her köşe başında. Sonra bu salonlar akla ziyan paralarla insanları yıllık olarak üye yapıyor.

Belli ki aldıkları bu ücretlere rağmen de iflas ediyorlar. Bakınız, Jatomi Fitness bir gün içinde tüm şubelerini kapattı. Üyeler mağdur.

Bir süre önce de Darüşşafaka Vakfı’na ait spor kompleksini işleten Norse Fitnesstation’ın kapısına icra memurları tarafından kilit vuruldu.

Jatomi’nin açıklamasına göre; Türkiye’de alıp başını giden kiralar, şirketi mali olarak etkilemiş.

O zaman hesaplamanı ona göre yap kardeşim! Onca üyeyi mağdur ettiniz, yazık değil mi?

Spor yapmak isteyen vatandaş, parasıyla rezil oluyor, soyuluyor resmen.

Bu arada Türkiye’de iyi fitness merkezlerinin yıllık ücretleri akıl alır gibi değil.

Yüksek kiralar yüzünden bu paraları istiyorlar belli ki. İyi de bu son olaydan sonra insanlar nasıl güvenecek de yıllık ücret verecek bu salonlara?

O yüzden spor salonları üyelik sistemini değiştirmeli. Spor yapmak isteyen aylık, haftalık, hatta günlük ücretler ödeyebilmeli.

Hem yıllık para ödeyip senede iki kez salona ayak basanların hakkı korunur, hem de sirkülasyon olur.

Türkiye’de bu uygulama var mı bilmiyorum ama güzel çözüm olurdu.

MAKARA

Bardağın hiçbir tarafından bakmıyorum artık, su doldurup içiyorum!

O şarkıyı söyleyen kusar mı?

Bir süre önce alkollü haliyle Asmalımescit’te basına yakalanan ve arabasında kustuğu söylenen şarkıcı Sıla, şöyle demiş: “Hiç ‘Vur Kadehi Ustam’ şarkısını seslendiren biri, alkolden dolayı kusar mı?” Kusar tabii! Niye kusmasın?

Alkol bu, şişede durduğu gibi durmaz. Çok içersin kusarsın. Midene dokunur kusarsın. Alkol kullanan herkes, hayatında bir kez olsun, çok içip kusmuştur.

Sen de “Evet, çok içmiştim kustum!” de...

İnsanlık hali, ne var bunda? Bu saçma cevaplar alkollü hallerden daha feci bence.

Barselona’da Selda Bağcan fırtınası

‘Yüzüklerin Efendisi’ filminde ‘Frodo’yu canlandıran ünlü oyuncu Elijah Wood’a çok şaşırmıştık Selda Bağcan’a hayran diye…

Aslında bize şaşırmaları gerek! Biz Türkiye’de her tür vasat müziğin peşinde koşarken, değerli onca sese kıymet vermezken; Türk Halk Müziği’nin efsane sesi Selda Bağcan yurt dışında festivallerde fırtına gibi esiyor...

Üstelik o bunu en az 20 senedir yapıyor. Yurt dışındaki ünlülerin onu tanıması da bu yüzden zaten.

Bağcan bu kez, Barselona’da 16 yıldır yapılan Primavera Sound elektronik müzik festivalinde; dünyaca ünlü isimlerle sahne aldı.

Radiohead öncesi Selda Bağcan, eleştirmenlere göre başarılı bir sıralama.

Selda Bağcan, İsrailli rock grubu Boom Pam ile konserinde ‘Yaz Gazeteci’, ‘Yaylalar’ gibi çeşitli dillere çevrilmiş şarkılarını söyledi.

Selda Bağcan’ın performansını redbull.tv/ primaverasound adresinden izleyebilirsiniz.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.