Olması gereken bu

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birkaç defadır hatırlatıyorum, üç kişinin bir araya gelmesinin önemli sağlık problemi yaşatacağı şu salgın günlerinde 2021 Ocak ayı içinde yapılması gereken kat malikleri toplantıları nasıl yapılacak? Yapılması halinde hiç abartısız yer yer yüzlerce kişi saatlerce bir araya gelecek ve virüs hızla yayılacak. Buna karşı önlem diye feryat ederken ve bu toplantılar için bir önlem beklemekteyken okuyucularımdan sayın Müfit Yalçınkaya’nın müracaatı üzerine aşağıdaki karar alınmıştır.

Beşiktaş ilçe hıfzıssıhha meclis kurul kararı

Karar No: 12 Karar Tarihi: 21/12/2020

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs salgını nedeniyle ilçemizde gereken önlemlerin alınması acil gündemi ile 21 Aralık 2020 tarihinde saat 10.30’da Beşiktaş İlçe Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan başkanlığında aşağıda isim ve imzaları bulunan üyelerin katılması ile toplanmıştır. Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma, hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma ve bulaş riskini azaltmak amacıyla;

12/11/2020 tarih ve 8 nolu İlçe Hıfzıssıhha Meclis Kurulu kararımıza ek olarak ilçemizde bulunan sitelerde ve apartmanlarda kat malikleri kurul toplantılarının 2021 yılı Ocak ve şubat aylarını kapsayacak şekilde ertelenmesine,

Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilmesine, kararın eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oybirliği ile karar verilmiştir. (İMZALANDI)

Evet bu bilgi şimdilik Beşiktaş ilçesi için, diğer ilçeler için verilecek kararı bekliyorum, her geleni kamu sağlığı adına yayınlayacağım.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder