Yaşamak için son 1 haftanız kalsa?

29 Ağustos 2018, Çarşamba 17:04
AA


Şimdi bu yazıyı çok dikkatle okumanızı rica ediyorum. Farz edin ki, hayatınızın sadece 7 günü kaldı.

Biraz ürkütücü geldiğinin farkındayım, Allah hepimize sağlıklı ve uzun ömür versin. Ancak yaşamak için sadece 1 haftanız kalmış olduğunu bilseniz bugün hayatınızda neler değişirdi?

Bitmez gözüyle baktığınız hayatınızın son 7 günü kalsa, bu gerçekten sizi şoka sokmaz mıydı?

Ya da çok sevdiğiniz birinin sadece 1 hafta zamanı kalmış olduğunu bilmek, bir şeyleri daha farklı yapmanıza neden olmaz mıydı?

Şimdi bir kağıt kalem alın elinize.

Bu son 7 gün içinde neler yapmak isteyeceğinizi madde madde yazın. Kimleri aramak, kimleri görmek isterdiniz? Kırdığınız hangi kalplerden özür dilerdiniz? Hakkını yediğiniz birileri olmuş muydu hiç? Hangi yemeğin tadına bakmak, hangi giysinizi bir kez daha giymek, hangi güzellikleri yaşamak isterdiniz son kez?

Kimlere zaman ayırmak ister, hangi filmleri bir daha izlemek isterdiniz? “Özel bir gün” için sakladığınız hangi eşyaları ya da giysileri kullanırdınız doya doya?

Hepsini listeleyin.

Sonrada bunları hala neden ertelediğinizi sorun kendinize.

Hayat gerçekten çok kısa ve bizler ne yazık ki günlük telaşımızdan kafamızı kaldırıp yaşamın hak ettiği özeni gösteremiyoruz.

Nefes alabildiğin her saniyeni onurlandır, yaptığın her işin hakkını ver. Uyanabildiğin her yeni sabah, yeni bir armağan aslında, bunun farkına varmalı insan. Sevdiğin insanlara bunu dile getirmekten gocunma. Cömertlik, zarafet ve şefkat her zaman hatırlanır unutma.

Hayatımızı İnstagram kareleri ile resmetmek güzel, ama o resimleri yaşamak paha biçilemez…

Kendi hayatınızın filminde seyirci değil, başrol olun. Çünkü diğerleri gibi kendi filminiz de, bir gün vizyondan kalkacak. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.