Uğur Alkapar

Uğur Alkapar

Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz?

Oryantal Didem’i bazı şarkıcıların kadrolarında ya da afişlerinde istememesi magazinin bu haftaki en büyük problemi haline geldi. Ben bu meseleye biraz güldüm. Neden mi? Bu dansöz beğenmeme kafasıyla şarkıcı beğenmeme kafası aynı zihniyet değil mi?

Babasının oğlu

Evrencan Gündüz 3 yıl önce Ayşe Arman’a verdiği röportajda babası Asım Can Gündüz ilgili açıklamalarının çarpıtıldığını söylemişti. Belki de o günlerle biraz da hesaplaşma niyetiyle, babasını ve hatta dedesini anlattığı bir şarkı yapmış Evrencan Gündüz.

Sertab neden sinirlendi?

Sertab Erener yaptığı ninni albümünün basın toplantısında kendisine gelen bebek sorusunu cevaplamadı. 57 yaşındaki bir kadına bebek sormak densizliktir. Bir muhabir Sertab’ın yaşını bilmek zorunda. Diğer yandan Sertab o kadar genç görünüyor ki o soru refleks olarak da çıkmış olabilir. Bir de ninni söylüyorsanız basın danışmanınız sizi bu soruya hazırlamalı.

Tilkiler

Aleyna ve Ayça Tilki’nin annesi Havva Öztel’in son pozlarını, danslarını gördünüz mü? Adeta “Benim kızlarımdan ne eksiğim var?” diyor. Daha önce şarkı söylerken paylaştığı video ile sesinin güzelliğini de ispatlayan Öztel ünlü olmak için yanıp tutuşuyor gibi görünüyor.

Z kuşağı listelerde

1997’DEN İTİBAREN DOĞANLARA Z KUŞAĞI DİYORUZ. HAYATA BAKIŞLARI, DÜNYADAKİ DURUŞLARI, HALLERİ TAVIRLARI BİZDEN ÇOK FARKLI. Z KUŞAĞI ŞİMDİ DE MÜZİĞİ ELE GEÇİRİYOR. İŞTE YAKINDA ADLARINI SIK SIK DUYACAĞIMIZ GENÇLER VE YENİ ŞARKILARI...

Bize yakışan duruş

Her 10 Kasım’da ya da 29 Ekim’de markalar en yaratıcı ilanı tasarlamak ya da reklam filmini çekmek için birbiriyle yarışıyor. Bu 10 Kasım’da ise Kiğılı’nın filmi beni çok etkiledi. Annesine “Atatürk nasıl biriydi?” diye soran bir çocuğun aldığı cevap, O’nun imkansızlıklar karşısında nasıl dik durduğunu bize bir kez daha hatırlatıyor.

Yeniden AKM

Yeni Atatürk Kültür Merkezi 29 Ekim’de açılmıştı. Geçen çarşamba Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy bir grup gazeteciye AKM’yi gezdirdi. Fotoğraflarından daha şık ve ihtişamlı görünen binanın huzur veren bir tarafı da var. Yıkılıp baştan yapılsa da dış cephesinin tasarımı, meşhur spiral merdiveni korunmuş. Ortadaki dev kırmızı top, yani 2 bin kişilik ana salon ise bir tasarım harikası.

Seyirci velinimettir

Cem Yılmaz’ın İzmir’deki gösterisi yağmur yüzünden 2 saat kala ertelenince, Nazilli’den gelen seyircisi isyan etmiş. Cem Yılmaz da kendisiyle dalga geçmiş. Bir kere seyirci velinimettir. Dalga geçilir mi? Ayıp. Ayrıca 31 Ekim’e açık hava bir mekanda gösteri koymak kimin aklıymış acaba? Eğer İstanbul’daki açık hava konserlerinde gördüğümüz gibi seyircinin yağmurluğuyla, şemsiyesiyle gösteri için mekanda kalacağından emin değilseniz bu işi kapalı mekanlarda organize etmeniz gerekir.

Yazın yıldızları

Çok hareketli geçen yaz konserleri sezonunu Instagram’daki ‘popbizde’ blogunun sahibi Kaan Ölker ile konuştuk. Kaan ile bu yazın ödüllerini kendimizce dağıttık.

Yönetmenden duble veto

Sibel Can’ın ‘Adı Elveda Olsun’ şarkısı yazın çıktı ama klibi geçen haftaya kadar izleyiciyle buluşmamıştı. Sözü ve müziği Tarkan’a ait şarkıya aslında Aytekin Yalçın yönetmenliğinde bir klip çekilmişti. Sonra “Sibel Can beğenmeyince 250 bin liralık klibi çöpe atıp yenisini çektirdi” diye haberler çıktı. İşin aslını benden dinleyin.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder