Uğur AlkaparDerme çatma sahne
HABERİ PAYLAŞ

Derme çatma sahne

Merve Özbey Çanakkale’ye bağlı Karabiga’daki konserine güvenlik gerekçesiyle çıkmayınca hem belediye başkanı hem de sosyal medyada gördüğümüz sunucu arkasından saydırmış.

Derme çatma sahne

Başkan “Öncesinde 27 kişilik darbuka grubu çıktı bir şey olmadı”, sunucu “Ona sanatçı bile demeye dilim varmıyor” diyor. Merve Özbey de sahnenin altından görüntüler paylaştı. Gerçekten derme çatma bir kurulum göze çarpıyordu. Demir olması gereken sütunlar tahta, ayaklar birbirine şeffaf koli bandıyla tutturulmuş. Ben olsam ben de çıkmam. Keşke organizasyon şirketinin denetimi iyi yapılsaydı da öyle bir sahne kurmak yerine standartlara uygun güvenli bir iş çıkarsalardı. Kusura bakmayın ama Merve Özbey haklı. Sadece kendisinin değil, orkestrasının da güvenliğinden sorumlu. Darbuka grubunda çökmemiş olabilir sahne ama sonrasında çıkacaklar için tehlike daha da büyümez mi? En azından bir felaket yaşanmamış bence ona şükretsinler.

Haberin Devamı

Derme çatma sahne

YAZIN HİTLERİ

En önemli dijital müzik platformlarından Spotify bu yaz dillere marş olacak şarkıların bir listesini yayınladı. Daha önceki yıllara baktığımızda her yaz ortaya çıkan bu liste çoğu zaman gerçekten de haklı çıkmış. Türkçe Pop ve hip hop şarkıların ağırlıkta olduğu listede, Tarkan’ın son albümü ‘Kuantum 51’in favorilerinden ‘Şerbetli’, Hande Yener’in en yeni single’ı ‘Zombi’ ve Gülşen’in ‘Bal’ gibi yeni hitleri dillerden düşmeyecek gibi görünüyor. Simge’nin yeni single’ı ‘Önümüz Yaz’, İrem Derici’den ‘Beni Bilen İyi Biliyor’ ve Soner Sarıkabadayı şarkısı ‘Neresi’ gibi parçalar da dikkat çekiyor. Listede daha çok şarkı var ama bir kısmına katılmıyorum. Mesela Gülşen’in ‘Bal’ şarkısı beklenen patlamayı yapmadı. Çünkü bu şarkının o kadar çok benzerini yaptı ki Gülşen. Soner Sarıkabadayı’nın şarkısını ise ilk kez duydum. Listedeki rap şarkılarına da zaten çok yabancıyım ama ben bu konuda kriter değilim. Bakalım Spotify’ın öngörüleri bu yaz tutacak mı. Listedeki şarkılar kulüplerde plajlarda gençleri coşturacak mı.

SICAKLAR GELDİ

Bu günlerde gözümüz sürekli hava durumunda. Haziran başı bir ön gösterim yapan sıcak havalar temmuzla birlikte gerçek şova başladı. Belli ki önümüzdeki günler biraz zor geçecek. Bazen her kaynak farklı bilgi veriyor ama Instagram’daki ‘havaforum’ hesabı beni hiç yanıltmadı. Ayrıca esprili bir dille anlatıyorlar her şeyi. Bazen ağlanacak halimize güldürüyor ama hayat her şeye ağlamak için çok kısa zaten.

Haberin Devamı

Derme çatma sahne

BEKLENEN DJ

Şeyma Subaşı’nın DJ masası arkasında arkadaşlarıyla toplanıp dans ettiği görüntülerle meşhur olan DJ Solomun bir kez daha ülkemize geliyor. Elektronik müzik sahnesinin en etkili DJ’lerinden olan Solomun 19 Temmuz’da Bodrum’da Güvercinlik’te sahnede olacak. Müzik eleştirmenlerinden tam not alan DJ Solomun’un performansı yaz sezonunun en önemli etkinliklerinden biri.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder