Favori lezzetler

AA

Geçen hafta Favori Lezzetler Ödülleri’nde yeme içme sektöründen birçok mekana ödül verildi. Kazananlar sadece halk oylaması ile belirlendiği için reklam yapmayan, adını duymadığımız yerler ödül aldı. Sunuculuğunu Özlem Mekik ile Gökay Kalaycıoğlu’nun yaptığı gecede ben de En Favori Osmanlı Mutfağı dalında Sultanahmet’teki Matbah’a ve En Favori Ocakbaşı dalında da Nevizade’deki Babel’e ödül verdim.

İkisine de gitmemiştim en kısa zamanda ziyaret edeceğim. Gecenin en ilginç konuğu gastronomi sektörüne verdiği destek nedeniyle organizasyonda yer alan, Tokat’a bağlı Erbaa’nın genç belediye başkanıydı. Ertuğrul Karagöl asma yaprağı ile ünlü ilçede festival düzenlediklerinden bahsetti.

Duruşu ve karizmasıyla farklı bir politikacı portresi çizen bu belediye başkanının festivalini merak ettim. Temmuzda yapılan bu festivalde düzenlenen yarışmada, 1 kişi 50 zeytinyağlı yaprak sarmasını 1 dakika 10 saniyede yiyerek birinci olmuş. Valla ben olsam, yarışma bile olsa yavaş yavaş tadını çıkararak yerdim!

Konformist

Berk Oktay BeStyle dergisinin BeMan ekine röportaj vermiş. “Karavanla yolculuk insanı mısınız yoksa lüks araçla konforundan ödün vermeyenlerden mi?” diye sormuşlar. “Konformist bir doğa tutkunuyum” diye cevap vermiş. Ama sandığı gibi ‘konformist’ rahatına düşkün demek değil. ‘Sorgulamadan itaat eden, boyun eğen’ demek. Bilmemek ayıp değil, bilmeden kullanmak ayıp.

Esrarengiz

Reklam sektörünün tanınmış isimlerinden Esra Seyrekbasan, Berinza markasının kurucusu Tuğba Berin ile ‘Esrarengiz’ ismini verdiği bir kapsül koleksiyona imza attı. Nişantaşı’nda tanıtılan tasarımlara ilgi büyüktü. Songül Öden bile oradaydı. Esra Seyrekbasan “Beş model ile birlikte birbiri içinde dönüşüm sağlayan dört renkten oluşan bir koleksiyon hazırladım” dedi.

Yeni ritimler

Farklı coğrafyalardan yeni ritimleri duymaya alıştığımız Babylon, Contrapol ve Root İstanbul ile yepyeni bir seriye başlıyor. Yeni müzikal deneyimlere bir arada olmak fikriyle, seyircisiyle beraber açılacak Babylon Underground Vol.1 için, Hello Psychaleppo ve Filastine&Nova 21 Aralık’ta sahnede!

Caz zamanı

Levent’teki La Boucherie, kreatif yüzü Özer Atik’in önderliğinde ve Ozan Musluoğlu’nun müzik direktörlüğünde aralık ayında dikkat çekici caz performanslarına ev sahipliği yapacak. Saat 18.00’de açılan barı ve mutfağı ile iş çıkışı için de yeni bir alternatif haline gelen kulüpte saat 20.00’den sonra canlı performansları izlemek mümkün.

Sıradaki haber yükleniyor...