İyi müziğin starı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

4 yıl önce ‘Arar mı?’ şarkısını dinlediğimde 19 yaşındaki Kaan Akalın’ın yeni bir Edis olacağını düşünmüştüm. Koç Üniversitesi’nde okuyan Kaan okuluna öncelik vermeyi tercih etti ve bu süre içerisinde sadece ‘İnanmasam’ ve ‘Tanıdık Hikayeler’ adlı iki şarkı daha çıkardı. Okulunu bitiren Kaan Akalın bu kez ‘Delusion’ adlı İngilizce bir parçayla döndü. Müzisyen Cenk Eşgin ile ortak bir çalışma olan ‘Delusion’ pop sularından uzaklaşıp müzikal kaliteye önem veren bir iş olmuş.

Batılı bir sound’a da genç ve renkli bir klip çekilmiş. Klibin sürprizi ise Mehmet Ali Erbil’in kızı Yasmin Erbil. Kaan Akalın önümüzdeki günlerde bomba gibi bir şarkı yayınlamaya hazırlanıyor. Öğrendiğime göre bununla da kalmayacak, art arda çıkaracağı single’lar ile müziğe ara verdiği sürenin acısını çıkaracak. Sahne çalışmaları için hazırlıklara da başlayan Kaan’ı bir aksilik olmazsa bu kış canlı müzik mekanlarında dinleyeceğiz. Bu yeni star adayının adını önümüzdeki günlerde daha sık duyacağız gibi geliyor.

Çocuklar için

Serebral Palsi (CP) bebeklikte ya da çocukluk çağının başlarında ortaya çıkan ve vücut hareketlerini kalıcı şekilde etkileyen bir dizi nörolojik bozukluğa verilen isim. Bu hastalığı önce bazı Amerikan dizilerinde duymuştum. Sonra Ceyda Düvenci’nin kızı Melisa ile gündeme gelmeye başladı. Bu süreçte hakkında da birçok şey öğrendik.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, CP’li çocuklar adına farkındalık yaratmayı amaçlayan ‘Steptember’ projesiyle eylül ayı boyunca herkesi günde 10 bin adım atmaya ve CP’li çocuklar için bağış yapmaya davet ediyor. Katkıda bulunmak isteyenler, Steptember telefon uygulamasın attığı adımları girerek çevrelerinden bağış istiyor. Global olarak düzenlenen kampanyada katılımcılar geçen yıl 453 milyondan fazla adım atmış. Adımlar atılsın, bağışlar yapılsın.

Kumda dans edilen meyhane

Bu yazın en ilginç mekanlarından biri manken Gizem Barlak’ın Çeşme’de açtığı Rakish oldu. İlginçliği ise anca konsept Instagram fotoğraflarında ya da Yunanistan sahillerinde gördüğümüz bir tarza sahip olmasıydı. Kumlara, hatta denizin içine yerleşmiş masalarda demlenen, yemek yiyen, muhabbet eden insanlar gördük.


https://www.instagram.com/p/CEMpw-WJe7B/


Sonra da kalkıp o kumlarda dans ediyorlardı. Üstelik plaj o kadar genişti ki sosyal mesafeyi de ihlal etmek zorunda kalmıyorlardı. Sezonun kapanmasına sayılı günler kala hâlâ oralardaysanız Rakish cumartesiye kadar açık. Kafe Pi Beach’in kumsalındaki Rakish’te akşamüzeri güneşi batırmadan gelmeyin.

Eltilerin barışı

Size pandemi sırasında eve sipariş çılgınlığına kendimi kaptırdığımda keşfettiğim şahane bir hizmetten bahsetmek istiyorum. Mevsim Gıda 80 yıldır İstanbul’daki otel ve restoranlara meyve, sebze gibi ürünler veriyordu. Salgın dönemi malum hepsi kapanınca şirketin başındaki iki elti, Aslıhan Balcı ve Ezgi Balcı ürünlerini evlere vermeye başlamış. Ama ne ürünler. İnanın çocukluğumdan beri böyle üzüm yemedim.

Domatesin kokusu, siyah incirin bal gibi tadı artık ancak köylerde bulabildiğiniz türden. Aslıhan ve Ezgi Hanım “Erkek egemenliğinde olan meyve sebze sektörüne yeni bir anlayış katıyoruz” diyor. Sadece anlayış değil tat da kattıkları kesin. İşte eltiler hiç savaşmayıp barışınca böyle güzellikler ortaya çıkıyor.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

25 Şubat 2021, Perşembe 07:01
25 Şubat 2021, Perşembe 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder