Mantının kerameti

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Amerikalı ünlü şarkıcı Halsey geçen yıl ülkemize gelmiş, gezmediği yer bırakmamıştı. Sonra bir baktık Türk sinemacı Alev Aydın’dan hamile kalmış. Meğer sevgililermiş, kadın o yüzden buralarda geziyormuş. Efendim Türkiye'ye geldiğinde ince belli bardaktan çay içip simit yemiş, üzerine bir de mantı götürmüştü.

Birkaç gün önce yine mantı paylaştı yengemiz. Bu bir işaret deyip hemen buzluktan çıkardığım mantıyı haşladım. Mantı bence dünyanın en güzel yemeği. Bizi dünyaya tanıtsa tanıtsa mantı tanıtır. Mantı ayrıca hepimizin buluştuğu ortak bir nokta. Sevmeyeni var mı? Toplumsal barışı bile sağlayıp, koronayı atlatmamızı sağlayacağından da eminim ben. Herkes mantı yesin. Sarımsağını fazla kaçırmadan.

BİR POPSTAR GELİYOR

Altı yıl önce Edis ilk şarkısını çıkardığında haberini en önce ben yapmış ve bu çocuk yıldız olacak demiştim. O zamandan beri de bu cümleyi kurduracak kimseyle karşılaşmadım. Şahkan adlı yeni popstar adayını görene kadar. 20’li yaşlarının başlarındaki Şahkan, Sibel Alaş’ın 90’larda aklımıza kazınan ‘Bin Yıldız’ şarkısını seslendirmiş.

Üniversitede Sanat Yönetimi okuyan Şahkan, Instagram’ında gördüğüm kadarıyla gitar çalıyor, spor yapıyor. Şarkıyı da güzel söylemiş. Ama esas önemli olan o meşhur star ışığına sahip olması. Klibi izlerken sonunu gelmesin, Şahkan’ı biraz daha göreyim istiyorsunuz. Klipte bir de Rus kızcağızı oynatmışlar ona gerek var mıydı bilmiyorum. Bu arada Şahkan daha önce de ‘Hayat Zor’ adlı şarkıda Lale Belkıs ile düet yapmış. Lale Belkıs o kadar dev bir karizmaya sahip ki. Geçen yılın sonunda yayınlanan klibin daha çok ses getirmemiş olmasına şaştım. Bu vesileyle hem ‘Bin Yıldız’ı hem ‘Hayat Zor’u dinleyin. Pişman olmayacaksınız.

GÜNEŞ’İN DUA’SI

Evet bugün müzik dünyasında gezinmeye devam ediyoruz. Çıkalı 3-4 ay olmuş, Güneş diye tatlı bir kız, Dua adlı bir şarkı söylüyor. Spotify’ın Türkiye listelerinde karşıma çıktı. Meğerse aylardır ortalığı kırıp geçiriyormuş. Uzi adlı bir rap’çiyle söylediği ‘Dua’nın ritmi, melodisi çok güzel.

Güneş’in vokali de İngilizce şarkılarda sık sık karşımıza çıkan o buğulu, biraz pürüzlü seslere benziyor. “İnan ama neye dua ettim ben her gece” sözleri öyle aklıma takıldı ki tüm gün söylüyorum. Haydi siz de söyleyin.

ET VE BURGER

Et restoranları bizde çok sevildiği için birbiri ardına çoğalıyorlar. İyisini de ancak daha önce deneyenlerin görüşlerini dinleyerek bulmak mümkün. Sizi bu dertten kurtarmak için paket servisi ile İstanbul’da ayağınıza kadar sıcak sıcak gelecek şahane etlerin restoranı Mr. Meat’ten bahsetmek istiyorum.

Mr. Meat’in şefi et konusunda bir uzman olan Hüseyin Tanrıbuyurdu. Amsterdam’da da bir şubesi bulunan Mr. Meat’in paket servis hizmeti şu an Bağdat Caddesi, Galleria, Gümüşsuyu ve Levent şubeleri ile devam ediyor. Ben lokum denedim ama her tür eti iyi pişiriyorlar ve malzeme kalitesi üst seviyelerde. Ayrıca burger de yapıyorlar. Uzmanlık alanları et olsa da yediğim parmesanlı domates salatası çok çok başarılıydı. Mr. Meat hijyen açısından da benden 10 puan aldı.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder