Sezen de konduramadı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sezen Aksu’nun son şarkısı ‘Konduramadım’ı dinlediniz mi? Diyor ki “Ben ihtiyaca binaen aşk icat ettim/O kadar inandım ki kendi yalanıma/Beni geç koca memleketi bile ikna ettin/O seni üzer dediler/Karada yüzer dediler/Bütün alametler vardı/Ben konduramadım.” Bir şarkının yazılması, kaydedilmesi, piyasaya çıkması için en az birkaç ay geçmesi gerektiği muhakkak. Şubata kadar geri sarıyoruz ve karşımıza Defne Samyeli’nin, Cem Yılmaz’ın ihanetini kabul edişini hatırlıyoruz.


Magazin muhabirlerine demişti ki “Konduramadım. Bilmiyordum. Meğer siz haklıymışsınız”. Aralık 2019’a geri sararsak da Defne Samyeli’nin yeni parçası, Sezen Aksu imzalı ‘Ağla Ağla’ şarkısını önceki mayıs ayında aldığını öğreniyoruz. Parçaları birleştirirsek Defne Samyeli ve Sezen Aksu arasında en az 1 yıldır devam eden bir yakınlık var. Bence Sezen de Defne’nin tarafını tuttu ve uğradığı ihanet için ‘Konduramadım’ şarkısını yazdı. Sözler de konuya cuk oturuyor, değil mi?

Özlenen tat

Mekanlar bir bir açılırken Tepebaşı’ndaki Klein Garten sonunda müdavimleriyle buluştu. Restoran hizmeti veren Klein Garten, üzeri açık bir teras olmasının avantajını da sonuna kadar kullanıyor. 500 kişilik kalabalıklarla eğlenilen mekanda artık arası açık masalarda oturan 150 kişi var. Ama bu hali de çok güzel.

Bir kere güneş batarken şahit olduğunuz şehir manzarası muazzam. Yemek saatinde daha hafif müziklerle başlayıp sonrasında hareketlenen ortam “İşte özlenen tat” dedirtiyor. Tabii herkes temkinli. Girişte ateşler ölçülüyor, çalışanlar maskeleri asla çıkarmıyor. Menüde enginar ezmesi, karnabahar salatası gibi vegan seçenekler de var, sigara böreği, mantı, burger gibi diğer uca uzanan yemekler de.

Bu günlerde rezervasyonsuz gitmek ise pek akıl karı değil. Çünkü kapasite konusunda çok ciddiler. Açılış gününde hatırı sayılır miktarda kişi kapıda kaldı. Klein’a girmek eskiden de pek kolay değildi. Şimdi artık iyice zorlaştı.

Festival gezecek


Nükhet Duru’yu bilinmeyen yönleriyle ele alan ‘Duru Olmak’ belgeseli 39. İstanbul Film Festivali kapsamında gala gösterimini yapmıştı. Yapımcılığını Evren Ercan’ın üstlendiği, Mu Tunç’un yönettiği ‘Duru Olmak’ şimdi de dünyanın farklı kentlerindeki festivallerde şansını deneyecek.

Ayrıca yakında bir dijital platformda karşımıza çıkması büyük olasılık. Belgesel, Nükhet Duru’nun ünlü isimlerle düet yaptığı son albümünün kayıtları sırasında yaşadıklarını anlatıyor.

Otel durumları

Biliyorsunuz, eğlence mekanlarında canlı müzik yasağı var ancak otel içindeki mekanlarda bu konu daha esnek. Kozyatağı Hilton’un içinde olmanın avantajını kullanan Mon Amour’da her çarşamba oyuncu Özge Özder’in eşi Sinan Güleryüz, hafta sonları ise Jeyan Büyükburç ve Fikret Dedeoğlu konukları eğlendiriyor. Tabii sosyal mesafe kurallarını ihmal etmeden.

Mon Amour

Otel demişken, bir haber de Hilton İstanbul Maslak’tan. Burası koronadan önce bile aşırı temiz ve hijyenik bir oteldi. Artık iyice NASA uzay istasyonuna dönmüş. Sürekli dezenfekte edilen asansörleri ortak mekanlara ek olarak, oda kapınızı bile telefonunuza indirdiğiniz karekodla açıyorsunuz. Tüm işlemlerinizi sıfır temasla halletmeniz mümkün.

Bodrum’un Sess’i

Bodrum’da yaz ne karpuz kabuğu denize düşünce ne de Serdar Ortaç şarkı yapınca başlar. Bodrum’un yaz alameti Sess’in açılmasıdır. Bir dahaki duyuruya kadar 17.00-00.00 arası hizmet verecek olan kulüp akşamüstü kokteyl saati ve DJ Can Parlak’ın seçtiği yabancı nostaljik şarkılarla eğlenceyi başlatacak. 21.30’dan sonra ise bildiğiniz Sess coşmaları. Bakalım gençler sosyal mesafeyi korumayı başarabilecek mi. Genelde atıl kalan iskelede ise bu yaz Arnavutköy Balıkçısı var.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder