Uğur AlkaparSonunda karşımızda
HABERİ PAYLAŞ

Sonunda karşımızda

Prodüktörlüğe el atan İrem Derici ilk projesini vokalisti Hande Özkaş’a yaptı. Hande Özkaş geçmişte İzel’in seslendirdiği ‘Geceler Kara’ ile şahane bir çıkış yakaladı. Daha önce 4 projesini iptal ettiğini söyleyen Hande Özkaş sonunda şeytanın bacağını kırdı…

Sonunda karşımızda

14 yaşında Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde başlamış müzik macerası Hande Özkaş’ın. Beste yapmaya da o dönem başlamış. Zaten bundan sonra yayınlayacağı şarkılarda onun imzasını da göreceğiz. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 4 sene burslu Klasik Türk Müziği bölümünde okumuş ve 6 yıl da okulda asistan olarak çalışmış. Sonra sahneler gelmiş ve birçok şarkıcıya vokal yapmış. Stüdyo vokalistliğini de unutmayalım. Bu arada enstrüman dersleri de almış. Yani hem okullu hem alaylı. 3 yıl önce de yolları İrem Derici ile kesişmiş.

Haberin Devamı

‘Geceler Kara’yı beğendi mi dinleyici?

Gelen tepkiler güzel. Şarkıyı günümüz müziğine uyarladık. Eski versiyonu arayan da oluyor ama onun tadı ayrı, bununki ayrı. Özgür Aras ve İrem’le seçtik. Benim de hep istediğim bir şarkıydı zaten.

Neden bu kadar bekledin?

Ben dört şarkı bitirdim seneler içinde. Müzik şirketlerinin ticari yönlendirmeleri yüzünden defalarca baştan düzenledik. Şarkıların ruhu bozuldu. Hepsinden vazgeçtim o nedenle. Vakti bugünmüş.

Klipte İrem Derici, Enis Arıkan gibi ünlüler var. Eğlendiniz mi?

Klibi Zekeriyaköy’de bir platoda bir günde çektik. Arkadaşlarım ve kuzenlerim var hep. Ecem Gündoğdu başarılı bir yönetmen. Yıllardır bana hadi klibini çekmek istiyorum dedi sonunda yaptık.

İrem Derici ile iş ilişkinizi başka bir boyuta taşıdınız ve artık patronun oldu. Bu dostluğunuza zarar verir mi sence?

Zarardan çok aksine daha çok kenetlendik. İrem en yakın dostum. 3 yıl da aynı sahnede çalıştık. Hem iş hem arkadaşlık olunca ayrılamıyoruz. İrem zaten iş konusunda çok titiz biri. Çok şanslıyım, Allah bozmasın.

Şimdi kariyerine nasıl bir yön vereceksin?

Vokalistliğe devam etmeyeceğim. Stüdyoda yine yaparım ama ben zaten kendim de sahne alıyorum yıllardır. İstanbul'un birçok yerinde ve şehir dışında da çok sahne aldım. Bu şekilde devam edecek.

Haberin Devamı

Sonunda karşımızda

DEVLER GELİYOR

Elektronik müziği popüler hale getiren, konuyla ilgisi olmayan birilerinin bile adını bildiği birkaç DJ var malum. Ne şanslıyız ki onlardan üçü bu yaz Türkiye’ye geliyor. Birincisi Tiesto. Kendisi buralarda o kadar popüler ki Tarkan’la bir iş birliği yapmışlığı bile var geçmişte. Tiesto 8 Ağustos’ta İstanbul Festivali kapsamında Festival Park Yenikapı’da. Biletler Bubilet'te. İstanbul, Bodrum’a taşındığı için elektronik müziğin en önemli isimleri de bu yaz Güvercinlik’te çalacak. Hani Şeyma Subaşı’nın DJ kabinin arkasından ayrılmadığı ünü bir DJ var ya, Dj Solomun; kendisi 19 Temmuz’da pikapların başında olacak. Ardından 6 Ağustos’ta dünya devi Black Coffee! Bu fırtına 9 Ağustos'ta Be Svendsen, 11 Ağustos'ta Bedouin ikilisiyle devam edecek. Müzik dünyasının efsane isimleri Bodrum Lujo’da sahne alacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder