Uğur Alkapar Tip değil yetenek
HABERİ PAYLAŞ

Tip değil yetenek

‘Aykut Enişte 2’de oynayan Ebru Cündübeyoğlu “Eliniz yüzünüz, şekliniz şemaliniz düzgünse komedi zor” demiş. Öncelikle bize güzel olduğunu hatırlatmış. 1993 Türkiye 4. güzeli kendisi. Yalnız bu talihsiz açıklamayla efsane isimler Adile Naşit, Ayşen Gruda’ya çirkin demiş. Perran Kutman’a haksızlık etmiş. Gülse Birsel aklına bile gelmemiş muhtemelen. Dahası şu an herkesi güldüren Yasemin Sakallıoğlu, Aslı İnandık, Miray Akovalıgil gibi isimleri tanımıyor belli ki. Tanısa anca çirkin kadınlara güldüğümüz gibi bir ima yapmaktan kaçınırdı herhalde. Bu, Bade İşçil’in fakir rolü oynamaya tipinin müsait olmadığını söylemesiyle aynı şey. İyi oyuncu güzel de olsa çirkin de olsa, komediyi de dramı da başarıyla oynayandır. Zorlanıyorsa, beceremiyorsa tipiyle değil yeteneğiyle alakalıdır.

BAŞKA BİR SERTAB

Sertab Erener geçen pazar Bomontiada’daki Organics by Red Bull etkinliğinde sahneye çıktı. Geçtiğimiz günlerdeki ninni albümü lansmanında gördüğümüz Sertab’dan çok daha farklı biri vardı sahnede. Rahat, keyifli ve eğlenceliydi. Sonuçta hem bizlerin kişisel tarihine hem de pop müzik tarihine altın harflerle işlenmiş şarkıları var.

Yeni şarkıları da mutlaka çok kaliteli ama bizi zaman tüneline soktuğu o anlar birçok kişinin bu konsere gelme sebebiydi. Sertab da sahnenin hakkını sesiyle, seyirciyle iletişimiyle dört dörtlük verdi doğrusu. Bu arada etkinlikte düzenlenen kokteyl ‘workshop’ına da katıldım. Masa bulduğumuz tüm meyve sebzeleri ezip farklı içeceklerle karıştırdık ve herkesin farklı renkte bir kokteyli oldu sonunda. Eğlenceliydi!

HATIRALAR

Türkiye’nin en tanınmış kolonya markası Eyüp Sabri Tuncer, Türkiye Alzheimer Derneği ile Alzheimer hastaları ve yakınları için ‘Hatıraları Tazeler’ sosyal sorumluluk projesine başladı. Proje hem kokularla hatıralarımızı tazelemeyi hem de Alzheimer hastalığına dikkat çekmeyi hedefliyor.

Proje kapsamında, satışa sunulan ‘Hatıralar Kolonyası’ ürünlerinden elde edilen gelir Türkiye Alzheimer Derneği’ne bağlı Gündüz Yaşam Evleri’ne bağışlanacak. Gündüz Yaşam Evleri’nin amacı Alzheimer hastalarının kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak, zihinsel rehabilitasyon çalışmaları ile hastalığın evre atlamasını geciktirmek.

SEZON BAŞLIYOR

Kayak sezonu yaklaştıkça dağ otellerinden haberler gelmeye başladı. Erciyes’teki Das 3917 10-12 Aralık tarihlerinde gösterişli bir etkinlikle sezona start veriyor. Festival tadındaki büyük açılış partisinde Mahmut Orhan, Andreas Moles, Drumstone, Sezer Uysal, Tai, Batıkan Tanrıkulu, Aslı Köse, Batıkan Abız konuklara coşturacak. Bu yıl yenilenen DAS Aprés alanı ve zenginleşen menüsüyle de iddialı olan Das 3917 spor, gastronomi, sanat, müzik ve eğlencenin kış turizmindeki en iyi adresi olma konusunda hayli iddialı.

Tip değil yetenek

YENİLENDİ

Diğer bir otelimiz de Erzurum Palandöken’de bulunan Polat Palandöken. Kayak denince ilk akla gelen otellerden biri olan 20 yıllık tesis bu sezon Autobahn tarafından yenilendi. Bünyesinde gerçekleşen restorasyon sonrası artık odaları daha konforlu. Polat Palandöken, bölgede yaklaşık 70 km. uzunluğa sahip ‘Ejder 3200’ pistine direkt geçiş ayrıcalığına sahip tek otel olmakla da övünüyor. Ayrıca 2400 metrede kayakçıların mola verebileceği chalet’leri ve cağ kebabı geleneğini yaşatan Masif Restoran’ı Polat’ı cazip kılıyor.

Tip değil yetenek

Sıradaki haber yükleniyor...
holder