Canon Yeni PowerShot G5 X Mark II ile Ayvalık’tayız !

YAZI BOYUTU

Geride bıraktığımız haftada Ayvalık’ta, Canon’ un davetlisi olarak yeni PowerShot G5 X Mark II deneyimledik. Yaklaşık 15 kişilik bir ekiple çıktık yolculuğa. Ünlü fotoğrafçı Sadık Üçok rehberliğinde birçok fotoğraf tutkunu ile dolu dolu geçen 2 günümü sizlerle paylaşmak istedim. 

Fotoğraf çektirmeyi ne kadar sevdiğimi bilmeyeniniz kalmamıştır artık. Bu kez olaya farklı bir açıdan bakmayı istedim. Objektif önünde olmak yerine Ayvalı ve Cunda adasının büyüleyici manzarasını objektifime yerleştirdim. Doğruyu söylemek gerekirse başlangıçta biraz tedirgindim. Doğru pozlamayı nasıl yapacağım, ışığı nereden alırsam doğru olur gibi kaygılarım vardı. 

Ama Canon yeni PowerShot G5 X Mark II ile tahmin ettiğimden çok daha kolay oldu. Kısa bir tanışmadan sonra sıkı dost olduk diyebilirim. Bundan sonra ben nereye fotoğraf makinem oraya. Taşınması çok kolay. Ayvalık’ın dik Arnavut kaldırımlı sokaklarında saatler süren yürüyüş tempomda bile ağırlığını hissetmedim. O kadar hafif. Küçük ve sevimli olduğuna bakmayın ama performans açısından piyasadaki birçok ürünü açık ara geride bırakır. 

Kısacık özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Nesneniz ne olursa olsun muhteşem sonuçlar elde edeceğiniz, kaliteli 5x zum kullanılmış. 20,1 megapiksel 1,0 tipi CMOS sensörü, fotoğraf ve 4K filmlerde üstün görüntü kalitesi sunuyor. Eğilebilen ekran veya açılır EVF ile çekim yapabiliyorsunuz. 

Çektiğim fotoğraflardan birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Fotoğraf tutkunlarına bir de haberim var. 

7 şanslı fotoğraf tutkunu Powershot G5X Mark II’yi ilk kez deneyimleme heyecanını yaşayacak. Fotoğraf tutkunları için de özel bir tanıtım etkinliği gerçekleştirmeye hazırlanan Canon, bu özel deneyimi yaşayacak 7 kişi için bir yarışma düzenliyor. Ürün satışa çıkmadan ilk kez deneme imkanı bulacak bu kişilerin yapması gereken tek şey ise; https://www.canon.com.tr/get-inspired/city-tours-photography-competition/ web sitesini ziyaret ederek, formu doldurmak. Yapılacak kura sonucunda PowerShot G5 X Mark II’yi ilk defa deneyecek kişi 20 Ağustos 2019 tarihinde Canon’un internet sitesinde duyurulacak. 

Yarışmayı kazanan şanslı fotoğraf tutkunları, 24 Ağustos Cumartesi günü ünlü fotoğrafçı Sadık Üçok eşliğinde İstanbul Tarihi Yarımada’nın gizli kalmış güzelliklerini keşfederken yüksek çekim kalitesine sahip yeni kompakt fotoğraf makinesi Powershot G5X Mark II ile harika karelere imza atmanın yollarını öğrenecek.

Yazarlarımızdan

24 Şubat 2020, Pazartesi 08:08
24 Şubat 2020, Pazartesi 07:01
24 Şubat 2020, Pazartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...