Sıkışık sırada eğitim

16 Kasım 2016, Çarşamba 05:00
AA
Öğretmenlerle yapılan ankette öğrencilerin en çok sıralarda sıkışık oturmaktan dolayı zorlandığı ortaya çıktı

Öğretmenlerin sendikası Eğitim- Sen’in 11 bin 842 öğretmenin katılımıyla yaptığı anket okulda öğrencilerin en çok zorlandığı şeyin ‘sıkışık sıralarda oturmak’ olduğunu ortaya çıkardı.

Ankete katılan öğretmenlerin yarısı okullarında derslik sayısının yetersiz olduğunu vurguladı.

“Dersliklerde öğrenciler en çok nelerden zorlanıyor?” sorusuna verilen yanıtlar eğitimin bir gerçeğini ortaya çıkardı.SIKIŞIK OTURUYORLAR

Öğretmenlerin yüzde 24.5'i “Öğrenci sayısının fazlalığı nedeniyle sıralarda sıkışık oturmaları” dolayısıyla öğrencilerinin zorlandığını söyledi.

Öğretmenlerin yüzde 18.4'ü “Sıraların öğrencilerin fiziki gelişimine uygun olmaması”, yüzde 17.6'sı “Sınıfın hijyenik olmaması”, yüzde 6.5'i de “Okul çevresinin gürültülü olması, bu nedenle öğrencilerin dikkatinin dağılması” yüzünden öğrencilerinin sorun yaşadığını ifade etti.

Öğretmenlerin yüzde 5.5'i ise öğrencilerini en çok zorlayan sorunun “Sınıfların yeteri kadar ısınmaması” olduğunu belirtti.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.