Sıkı bir çene profili, genç bir cildin hiper yazılımı olma yolunda

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çok yönlülüğü sayesinde, botoksun popülaritesi yıldan yıla artmaya devam ederken, enjekte edilebilir dolgu maddeleri ve diğer dudak büyütme prosedürleri bugün milyonlarca insana ulaşıyor. 

2020’de dünyada patlamasına kesin gözüyle bakılan en trend estetik uygulama ise; yeni bir çene çizgisi tasarlayabilmek. 

Dr. Enis Keskin’e göre, çene çizgisi en iyi selfie’nin (özçekim) hiper yazılımı gibi adeta. Sağlam bir çene çizgisi, yüz güzelliğinin ve genç görünmenin de anahtarı. “Çene çizgisini ilkokul geometri ödevi olarak düşünün” diyen Dr. Keskin şöyle devam ediyor: “Çene çizgisi profilden bakılınca burun ucundan çene ucuna kadar olan ana hatları geniş bir açı oluşturur. Ki genç, diri bir yüzün açısı her zaman 175 derece civarında olmalıdır."


Hedef simetriyi korumak

Eğer 40’lı yaşları geçmişseniz yüzün alt bölümlerinde sarkmalar kaçınılmazdır ki, bu durum sadece kadınlar için değil, erkekler için de geçerli. Bu noktada yapılması gereken, çenenin kenarları ile en dış köşeleri arasında simetriyi tekrar yakalamayı hedeflemek olmalı. 

Çenenin geride olması gıdının öne çıkması demek. Günümüzde dolgu ile yapılan çene genişletme işlemi ile yapay çene kemiği görüntüsü elde etmek mümkün. Özellikle ağızda bir işlev bozukluğu olmayan durumlarda pratikliği ile tercih edilen bu teknik, özellikle erkekler arasında çok talep görüyor. Bu efekti yakalamak için kemik boyunca dolgu maddesi enjekte ediyor Dr. Enis Keskin. Derinlik algısını yakaladığı anda daha yapısal bir görüntüye de kavuşturuyor yüzü. 

Çene hizasında kullanılan dolgu maddeleri dudak dolgusundan çok farklı. Daha büyük parçacık boyutuna sahip ve farklı boyutlarda birbirlerine çapraz bağlanmış dolgulardan oluşuyorlar. Bu yüzden etkileri diğer dolgulara göre daha uzun sürüyor ve iyileşme süreci gerekmiyor.  


Sıkı çene alanları

"Altın çene çizgisi" arayışı artık estetik cerrahinin en önemli alanlarından biri. Erkekler daha keskin çene çizgileri isterken, kadınlar hassas ama 'sıkı' çene alanları istiyor. Bu yüzden eski bir teknoloji olan facelift kendini yeniden güncelliyor. Çözülebilir iplikler derinin altında dokunuyor sarkmış olan yanak ve çene kenarları 2,5- 3 seneliğine lifting etkisi sürebiliyor.

Yazarlarımızdan

09 Nisan 2020, Perşembe 07:30
09 Nisan 2020, Perşembe 07:23
Sıradaki haber yükleniyor...
holder