Tembel kızlar için cilt bakım tüyoları

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

“Makyajı seviyorum. Her gün makyaj yapmak için sabırsızlanıyorum. Kıyafetimi seçmeden önce makyajıma karar veriyorum. Ben bir güzellik kızıyım ama dürüst olacağım, cildimi temizlemek ve bakım yapmak çok zaman alıyor ve çok sıkıcı...”

Bu düşünce tarzı size yakın mı? O zaman demek ki cilt bakımı konusunda tembel olanlardansınız! Cilt bakımı yapmamak için direniyor fakat tanrıça gibi görünmek istiyorsunuz. 

  • Eğer geceleri yüzünüzü yıkamadan yatıyor ve yattıktan sonra kalkmaya üşenip uykuya dalıyorsanız sizin için en pratik formül, makyaj temizleme mendillerinizi komodininizin üzerinde tutmak. Ya da bir miktar pamuk ve misel su da iş görür. Nemlendiricinizi de yanında tutmayı ihmal etmeyin. Nemlendirici bile kullanmasanız cildinizin temiz olduğundan emin olmak da önemli bir adım.
  • Tek kullanımlık maskeler, tek kullanımlık peelingler ve tabii ki cildi haftada bir de olsa kurtarmak için ampuller... Yattığınız yerden bile yapsanız bakım için tembelliğinizden ödün vermek zorundasınız. 

  • TV seyrederken, Instagram’da dolaşırken ya da yeni makyajlar denerken yanınızda bir termos dolusu su gezdirin. Dikkatsizce yudumladığınız birkaç damla su, ekstra çaba harcamadan cildinizde harikalar yaratabilir. 
  • Temizleme yağları hayatınızın kurtarıcısı olabilir. Hem makyajı temizler hem cildi nemlendirir hem de bakım yaparlar. Yağı cildinize sürün ve sonra yıkayın ya da silin. Suyla yıkarsanız ekstra cildinize hidrasyon eklemiş olursunuz. Tabii yataktan kalkacak kadar enerjiniz varsa. 
  • Umuyoruz her akşam dişlerinizi fırçalıyorsunuz. Diş fırçanız ve macununuzla dudaklarınızı da fırçalayın. En azından dudak peelingi aşamasını (bir taşla iki kuş formülüyle) halletmiş olalım. Sonrasında bir dudak balsamı sürseniz harika olur. 
  • Gece yatmadan önce sürülen ve yıkama gerektirmeyen gece maskeleri sizin için biçilmiş kaftan. Sabah kalktığınızda istediğiniz parlaklık ve canlılık yüzünüzde olacak. 

Neden vegan hijyenik ped kullanmalı? 

Türkiye’de kadınlar hayatı boyunca ortalama 11 bin hijyenik ped kullanıyor. Bu ürünlerin her birinin parçalanması için gereken süre, onları kullanan kadının yaşayacağından çok daha uzun. 

Çevresel boyutu dışında işin bir de sağlık boyutu var. Şu anda piyasada satılan pek çok ürün, odun hamuru, suni ipek, polyester (plastik olan) ve bazı organik olmayan pamuktan yapılıyor. Standart sıhhi ürünlerin kullanımı güvenli olsa da, özellikle bu tür samimi parçalarda vücudumuza ne koyduğumuzu tam olarak bilmeyi hak ediyoruz. 

Hem çevre hem sağlık için...

Çevre dostu sıhhi marka seçimleri yapmak ve vücudumuza saf ürünleri değdirmek olmazsa olmazlarımızdan biri olmalı. 

Biyolojik olarak parçalanabilen, kimyasal içermeyen, organik pamuktan yapılmış ve plastik içermeyen ürünlere ihtiyacımız var. Fakat Türkiye’de alternatif az. 

Cildiniz için nasıl kullandığınız nemlendiricilere, temizleyicilere dikkat ediyor, “Her şey sağlık” için mottosuyla hareket ediyorsanız, bitki bazlı, nefes alabilen malzemelerden yapılmış, biyo bozunur bir ped seçimi yapmak konusunda da ödün vermemelisiniz.

Yazarlarımızdan

23 Kasım 2020, Pazartesi 08:23
23 Kasım 2020, Pazartesi 08:17
Sıradaki haber yükleniyor...
holder