Başbakan neyi açıkladı?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Karadeniz’e gidiyorum çok önemli şeyler söyleyeceğim dedi. Hiç bir şey söylemedi. Sosyal medyadaki bir yoruma göre “yolsuzluk yapıyoruz ama icraat da yapıyoruz” demeye getirdi. Ayakkabı kutularının içinden dolarlar çıktı mı? Oğlu gözaltına alınan bakanın imzasıyla kimi görevden alırsan al, akıllara başka şey gelir mi?

Bir zahmet bakanın Mehmet Şimşek kadar rahat ol ve de ki yolsuzluk yapanın canı cehenneme. Yok onun yerine, savcı ne biliyor nereye inşaat yapılacağını, imar müdürü müymüş dersen... Biz anlayacağımızı anlıyoruz, kusura bakma. Bugün canınız yürüyüş yapmak isterse, öğleden sonra Kadıköy’de yürüyüş yapacaklar, katılmak serbest, hava güzel!

* [[HAFTAYA]]

Kim kimi nasıl savunuyor?

Tartışma programlarını izlerken ben şahısları tanımasam bile ağzını açtığında anlardım Cemaat yanlısı mı, Hükümet yanlısı mı; liberal demokrat mı, ulusalcı mı, milliyetçi mi... Şimdi çok karıştı! Sözüm ona dördü de gazeteci. Vallahi de billahi de savcı, hakimden daha çok dosyalara, usul hükümlerine ve yasalara hakimler, bunlar nasıl gazeteci? Birbirlerine kendileri de şaşıyor da “Sen bu davanın savcısı mısın?” diye sataşıyorlar! Mesela biri “Balyoz Davası’nda MİLGEM, milli gemi projesinde çalışan ve milli gemi yapmak isteyen denizcileri sahte delillerle yaktılar” diyor. Kesin Cumhuriyet ya da Aydınlık’dan diye düşünürken AKP yanlısı çıkıyor, haydaa! Öteki THY’yi Zaman Gazetesi’ni yolcusuna zorla okutuyor diye suçlarken uçaklardan kaldırılıyor. TRT’de Samanyolu’ndan gelenler ayıklanıyor. Kraldan kralcı hükümet yanlısı isterseniz, Sabah ve YeniŞafak yarışıyor. Yok operasyon yurt dışı kaynaklı imiş de, yok ABD Büyükelçisi yaptırmış da. Tamam halk hocayı Arapça dua ederken anlamadan onaylıyor da, sizin ne dediğinizi anlıyor beyler, biraz ciddiyet, biraz adalet! Hukuk! Ahlak. Herkese lazım.

*

Diziler out, haberler in!


Neden şikayet ettiysek ve onlar duymazlıktan gelip inanmadılar ve gereğini yapmadılarsa başlarına geliyor! İlahi adaleti bu dünyada görür müyüz diyordum. Kurdukları “yalan dünya” domino taşları gibi birbiri üzerine yıkılıyor. Kılıçlar çekildi. Kelleler gidiyor. Oysa zamanında biz onlardan, delillerinden, usülsüzlüklerinden ne çok şikayet etmiştik! Ama nedense taşlar şimdi yerinden oynuyor, deliller şimdi sahte ve düzmece oluyor, operasyon sırasında sanki sadece şimdi lahmacun yeniyor! Biz başını kürsüye koyup uyuyan hakim gösterdik de tınmadınız!

Diziler yaya kaldı


Televizyonun karşısına geçen, haberleri, tartışma programlarını izliyor, diziler çatır çatır çöküyor. Kurtlar Vadisi haltetsin, haberlerdeki heyecan dozuna hiç biri yetişemez! Dram mı istiyorsunuz? Hocanın videosunu izleyin: Hoca Efendi, kollarını semaya açarak, sesini yükselterek saydırıyor: Evleri yansın! Cemaat: Aminnn! Hoca Efendi: Başlarına yıkılsın! Cemaat: Aminnn! Bedduaların dozu artıyor, dili Arapça oluyor, ben anlamıyorum, takkelilerin de anladığını zannetmiyorum, ama huşu içinde bağırıyorlar, AMİNNN! Vallahi nefesleri kuvvetli, askerleri imanlıymış ki ortalık toz duman. Emniyette değişmeyen daire başkanı kalmadı ama mızrak çuvala sığmıyor, bakan oğulları tutuklanıyor. Fısıltının bini bir para, 28 Şubat sanıkları güya intikam için salınmış! Salınmış da ne olmuş? Adli kontrol sürüyor.

Başbuğ’a niye müebbet

Mahkeme sürüyor. Bakan çocuğunun, müteahhitin 48 saat sorguda kalmasına yufka yürekleri dayanmayanlar, 70 yaşın üstündeki emekli subayların ille de tutuklu yargılanmasını istiyor! Fatih Hilmioğlu Hoca ölüme yatmış, takan yok. Başbuğ niye müebbet yedi, albaylar niye er yapıldı, gencecik teğmenler niye yakıldı, bilen yok. Hadi Hocayla beraber tekrarlayalım: Eğer haksızlarsa evleri yansın, aminn! Eğer yanlışları varsa, evleri başlarına yıkılsın, aminnn!

 

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder