Yazılı basına 20 yıl biçti

Amerikalı medya devi Rupert Murdoch, elektronik okuma araçlarının 20 yıl içerisinde yazılı basının yerini alacağını iddia etti

16 Eylül 2009, Çarşamba 12:45
A A

Amerikalı medya devi Rupert Murdoch, yazılı basına 20 yıl ömür biçti. Financial Times gazetesinin haberine göre Murdoch, yatırım bankası Goldman Sachs’ın yıllık medya konferansında yaptığı konuşmada, Amazon.com’ın Kindle’ı ve Sony’nin Reader’ı gibi elektronik okuma araçlarının 20 yıl içerisinde yazılı basının yerini alacağını öne sürdü. 

'SENDİKALAR ORTADAN KALKACAK'
Murdoch, "İnsanların gazetelerini kağıt üzerinde değil taşınabilir okuma panelleri aracılığıyla alacağı günün geleceğini görüyorum. Ardından kağıt kullanmamaya başlayacağız, basımevleri, sendikalar ortadan kalkacak ve bu çok güzel olacak " diye konuştu. Rupert Murdoch, 20 yıl önce Londra’daki basın sendikalarıyla yaptığı tartışmalarla gündeme gelmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.