Yazın koyun güdüyor, kışın kayak yapıyor

Şanlıurfa Siverek'te yaşayan Çoban Bahaddin Akay Karacadağ’ın eteklerinde yazın koyun güdüyor, kışın da kayak yapıyor  

25 Şubat 2017, Cumartesi 12:14
A A

Kayak yapmaya 10 yıl önce Karacadağ Kayak Merkezi’ne gidip gelmeye başladığında merak saran Bahaddin Akay, her geçen yıl çobanlıktan daha çok kayakla ilgilenmeye başladığını söyledi.        

Kayak bilmeyenlere gönüllü olarak öğrettiğini aktaran Bahaddin Akay, şöyle devam etti: "Asıl mesleğim hayvancılık, çobanlık yapıyorum. En az 15 yıl burada çobanlık yaptım. Daha önce ara sıra geliyordum, şimdi hep buradayım. Arkadaşlara, bilmeyenlere yardımcı oluyorum."        

PİSTTE KENDİNE ÇOK GÜVENİYOR

PİSTTE KENDİNE ÇOK GÜVENİYOR

Kayak pistinde de iddialı olduğunu belirten Bahaddin Akay, "Pistte kendimegayet güveniyorum. Kaymayı, atlamayı ve öğretmeyi seviyorum. Daha iyi olmak istiyorum. Kendimi şu an kayağa verdim. Daha da ilerletmek istiyorum" dedi.        

İnsanlara kayak öğrenme konusunda çekinmemelerini söyleyen BahaddinAkay, gayret eden bir kişinin bir günde kayak yapmayı öğrenebileceğini söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.