Yazın saç bakımı nasıl olmalı?

Yazın aşırı güneş, havuz ve deniz suyu saçları yıpratabiliyor. Bu nedenle yaz mevsiminde de saç bakımına dikkat etmek gerekiyor. Peki yaz aylarında saç sağlığı nasıl korunabilir? İşte yazın saç ve saç rengini korumanın yolları...

30 Temmuz 2021, Cuma 17:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- SAÇLARINIZI ÇOK SICAK SUYLA YIKAMAYIN

1- SAÇLARINIZI ÇOK SICAK SUYLA YIKAMAYIN

Özellikle deniz veya havuz sonrası oluşan etkiyi ortadan kaldırmak için saç tipine uygun şampuan tercih edilmeli. Saçlar, çok sıcak su ile değil ılık su ile yıkanmalı. Çünkü sıcak su, saçların daha da yıpranmasına neden olabilir.

2- SAÇLARINIZI ISIDAN KORUYUN

Saçlarınızı fön makinesine ya da düzleştiriciye, maşaya maruz bırakmadan önce ısı koruyucu bakım kremlerinden kullanın. Bunlar yüksek ısının saça zarar vermesini önlerler.

3- SAÇ ISLAKKEN FÖN ÇEKMEYİN

3- SAÇ ISLAKKEN FÖN ÇEKMEYİN

Saçlarınız çok ıslaksa ısıya direkt maruz bırakmayın, kırılır ve yıpranırlar. Havlu ile nemini aldıktan sonra kurumaya yakın fön ya da düzleştirici uygulayın.

4- BESLENMENİZE ÖZEN GÖSTERİN

4- BESLENMENİZE ÖZEN GÖSTERİN

Demir açısından zengin gıdalar saçları güçlendirir, dokusunu geliştirir ve büyümesini uyarır. Bol bol yağsız et, balık, az yağlı peynirler, yumurta akı, ıspanak ve soya tüketin. Meyve, fındık, sebze ve tahıl da beslenme düzeninizde mutlaka olsun.

5- SAÇ TİPİNİZE UYGUN SAÇ BAKIM MASKESİ KULLANIN

5- SAÇ TİPİNİZE UYGUN SAÇ BAKIM MASKESİ KULLANIN

Eğer saçlar boyalıysa, rengi koruyan saç maskesi tercih edilebilir. Böylece saçların rengini korumanın yanı sıra saç telleri de güçlenebilir.

Kaynak: Mahmure

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Renk açma işlemi sonrasında saç nasıl onarılır?