Yemek kartlarından alınan komisyon yüzde 6'yı geçemeyecek

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO’nun yemek kartları komisyon oranlarına tavan sınırı getirilmesi konusunda yaptığı çalışmaların olumlu sonuçlandığını belirterek, ''Yönetmelik sayesinde yemek kartlarından alınan komisyon yüzde 6’yı geçemeyecek ve sektörün üzerindeki yük kalkacak'' dedi

23 Mayıs 2018, Çarşamba 14:00
A A
Yemek kartlarından alınan komisyon yüzde 6'yı geçemeyecek

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yaptığı yazılı açıklamada ATO’nun yemek kartlarında uygulanan yüksek komisyonların düşülmesi için girişimlerde bulunduğunu hatırlatarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini bildirdi. Yönetmelik değişikliğinin sektörde sevinçle karşılandığını kaydeden Baran, “Yönetmelik sayesinde yemek kartlarından alınan komisyon yüzde 6’yı geçemeyecek ve sektörün üzerindeki yük kalkacak” ifadelerini kullandı. 

Baran, komisyonların sabitlenmesiyle sektörde tekelciliğin kalkacağına dikkat çekti. Yemek kartları konusunda yapılan düzenlemeler için hükümete teşekkür eden Baran, ''ATO olarak gündeme getirdiğimiz yemek kartı sorununda çözüm odaklı çalışan başta Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci olmak üzere hükümetimize teşekkür ediyorum'' dedi. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.